sobota, 22 czerwca, 2024

Wiosenna Scena MDK – Tyburowski & Bora Duo

0
Wiosenna Scena MDK – Tyburowski & Bora Duo
Udostępnij:

15 kwietnia br. zainaugurowaliśmy wiosenny cykl koncertów i prezentacji. Na naszej scenie zagrali dwaj utalentowani młodzi muzycy – pianista Bartłomiej Tyburowski i wibrafonista Szymon Bora, którzy tworzą swoje muzyczne projekty pod szyldem którzy TYBUROWSKI & BORA DUO.
W czasie koncertu usłyszeć można było autorskie kompozycje i aranżacje, ale też własne spojrzenie muzyków na tematy mistrzów jazzowego fortepianu i wibrafonu – stąd Krzysztof Komeda i Bernard Maseli.

Muzykom w kilku odsłonach towarzyszyła wokalistka związana z MDK – Magdalena Myśliwiec, a w finale zaśpiewała współpracująca także z duetem Aleksandra Tocka.

Bartłomiej oraz Szymon pomimo młodego wieku są już bardzo doświadczonymi muzykami, posiadającymi wiele sukcesów na swoim koncie.

Szymon Bora, który podczas koncertu grał na wibrafonie jest laureatem II miejsca w III Międzynarodowym Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji, Krasnystaw 2010. Ma za sobą współpracę z wieloma artystami ze świata jazzu, muzyki klasycznej oraz pop, m.in. z Ryszardem Bazarnikiem, z którego grupą perkusyjną w sierpniu 2014r. zagrał na Stadionie Narodowym podczas ceremonii otwarcia XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Szymon występował także na największym w Polsce festiwalu muzyki współczesnej 'Sacrum Profanum’ w Krakowie. Ostatnim dużym projektem, w który był zaangażowany to współpraca jako perkusista orkiestry symfonicznej z węgierskim wirtuozem trąbki Gaborem Boldoczki.

Drugi z muzyków, Bartłomiej Tyburowski – pianista, kompozytor, aranżer warsztat swój szlifował pod nadzorem takich instrumentalistów jak Zbigniew Jakubek, czy Tomasz Orlow. Bartłomiej jest inicjatorem i współtwórcą wielu projektów oraz zespołów muzycznych m.in. Tyburowski & Bora Duo, TAKE FIVE. Posiada liczny dorobek kompozycji i aranżacji często miesza gatunki, jest także autorem muzyki do wierszy Jacka Kaczmarskiego, która (w wykonaniu zespołu Kwadrans dla Jacka K. ) zdobyła wyróżnienie na XII Festiwalu Piosenki Poetyckiej „NADZIEJA” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Zapraszamy na kolejny koncert w ramach WIOSENNEJ SCENY MDK, który odbędzie się 29 kwietnia o godz.18.00. Na scenie zaprezentuje się Grupa Wokalna MDK

MDK Jasło

{gallery}galerie/16_rok/wiosenna_scena{/gallery}