środa, 17 kwietnia, 2024

Co będzie z pracą tysięcy osób niepełnosprawnych?

0
Co będzie z pracą tysięcy osób niepełnosprawnych?
Udostępnij:

SON „Podkarpacie” zwróciło się do ministra pracy W. Kosiniaka-Kamysza wyrażając zaniepokojenie środowiska osób niepełnosprawnych pracami ministerstwa nad kolejnym projektem noweli art.22 ustawy o rehabilitacji. Obawiają się, że i tym razem zmiany w brzmieniu art.22 sprawią, iż praca tysięcy ON z najcięższymi schorzeniami będzie poważnie zagrożona.

„Szanowny Pan Minister Władysław Kosiniak-Kamysz
Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej

 

Szanowny Panie Ministrze,

18 lutego w mediach ukazał się projekt posłów PO dot. noweli art.22 ustawy o rehabilitacji. Projekt ten był tak niekorzystny dla środowiska osób niepełnosprawnych (groził zwolnieniem z pracy ok. 30 tys. ON z najcięższymi schorzeniami), że spotkał się z ostrą ogólnopolską krytyką. Dlatego dalsze prace nad tym projektem zostały przerwane w marcu br. Nasze środowisko odetchnęło z ulgą.

Niestety, dn. 11 czerwca na Konferencji POPON w Warszawie, Pan Minister Jarosław Duda – Pełnomocnik Rządu d/s ON przyznał, że w ministerstwie pracy – BON, trwają prace nad zmianami tegoż art.22. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów. Obawiając się, że i tym razem zmiany te będą grozić masowymi zwolnieniami ON z pracy, uprzejmie prosimy Pana Ministra o przekazanie informacji: (…)

Pełna treść listu w załączniku do pobrania

Marek Stec, Pełnomocnik SON „Podkarpacie” ds. Zatrudniania ON.