wtorek, 18 czerwca, 2024

Popłyńmy dla Kamilka

0
Popłyńmy dla Kamilka
Udostępnij:

21 i 22 listopada na krytej pływalni w Jaśle odbędzie się Nocne Charytatywne Pływanie. To pierwsza tego typu impreza w naszym mieście z której dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Kamilka Śmietany.
Pomysł, aby w Jaśle zorganizować całonocne pływanie zrodził się w oparciu o sygnały z innych miast gdzie podobne maratony odbywały się wcześniej. To świetna forma integracji poprzez sport. Przez całą noc płynąć może ponad setka uczestników. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki zaangażowaniu wielu ludzi wszyscy możemy pomóc Kamilkowi Śmietanie – mówi Damian Ciborowski, trener Klubu Pływackiego SPEED Jasło.

Historia Kamilka

Kamilek Śmietana jest jednym z trojaczków, cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję oskrzelowo-płucną oraz refluks żołądkowo-przełykowy. Z powodu ciężkiej choroby potrzebuje on 24-godzinnej opieki, specjalistycznego sprzętu i leczenia oraz codziennej intensywnej rehabilitacji, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Niedawno u Kamilka zdiagnozowano ciężkie schorzenie metaboliczne – chorobę Menesa. Obecnie wymaga on częstej hospitalizacji.

Rekord Jasła

Podczas Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle, które odbędzie się z 21/22 listopada 2015 r. uczestnicy imprezy będą pomagać Kamilowi bijąc rekord Jasła w przepłyniętym dystansie. Pływać mogą zarówno dzieci w wieku szkolnym jak również dorośli. Zapisy już wystartowały. Zgłoszeń można dokonywać internetowo na adres katecibor@gmail.com lub telefonicznie pod numerem tel. 604776994. Wszyscy, którzy nie zdążą wysłać zgłoszenia będą mogli zgłosić swój udział w dniu zawodów od 21:00 do 24:00. Zawodnicy, którzy zdecydują się wystartować w rywalizacji indywidualnej będą mogli zapisać się w dniu imprezy do godz. 21:45. Wpisowe w wysokości 10 zł w całości zostanie przekazane na leczenie i rehabilitację Kamila Śmietany. Szczegółowy regulamin zawodów znajduje się na stronie internetowej organizatora – speedjaslo.lh.pl oraz na profilu Facebook’owym – FB/speedjaslocibor.

Sponsorzy poszukiwani

Wraz z przygotowaniami do Nocnego Charytatywnego Pływania w Jaśle poszukiwani są sponsorzy, którzy w zamian za reklamę podczas promocji imprezy mogą wpłacać środki na specjalnie utworzone subkonto. Nr rachunku 46203000451110000004160480 (BGŻ BNP PARIBAS). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 508-772-657.

Rywalizacja i zabawa

Organizatorzy przygotowując regulamin zawodów starali się zadowolić wszystkich zainteresowanych pływaniem. Z pewnością zawiedzeni nie będą czuć się uczestnicy, którzy liczą na odrobinę prawdziwej rywalizacji. Oni powalczą o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej. Czekać ich będzie nie lada wyzwanie, bowiem do przepłynięcia będą mieli co najmniej 10 kilometrów. Dla walczących o puchary w klasyfikacji indywidualnej zarezerwowane będą osobne tory. Chętni będą mogli wytarować w klasyfikacji masowej. Na każdym torze będzie mogło płynąć do dziesięciu zawodników. Dla każdego organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy