piątek, 12 lipca, 2024

6 kierujących straciło prawa jazdy

0
6 kierujących straciło prawa jazdy
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej drogówki, podczas długiego majowego weekendu, zatrzymali 6 praw jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

W trakcie majowego weekendu na drogach powiatu jasielskiego pojawiła się zwiększona liczba policjantów ruchu drogowego. Czuwali oni nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych. Podczas pełnienia służby stanowczo reagowali na przypadki, w których uczestnicy ruchu drogowego łamali przepisy.

Od ubiegłego piątku do czwartku funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ujawnili 6 przypadków, kiedy kierujący pojazdami przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a na ich konta trafiło po 13 punktów karnych. Stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Podczas długiego majowego weekendu w powiecie jasielskim doszło do 7 kolizji i 1 wypadku drogowego. Policjanci nałożyli 76 mandatów karnych, pouczyli 65 osób, a w 10 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych oraz ujawnili 2 kierujących, którzy nie posiadali wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

KPP Jasło