wtorek, 18 czerwca, 2024

Anna Bialik specjalistą ds. rozwoju jasielskiego szpitala

0
Anna Bialik  specjalistą ds. rozwoju jasielskiego szpitala
Udostępnij:

Od dziś o rozwój jasielskiego szpitala dbać będzie Anna Bialik. Jaki będzie miała zakres obowiązków jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo, że będzie pomagać przy pozyskiwaniu funduszy na działalność szpitala.

Anna Bialik, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle zatrudniona została w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle jako specjalista do spraw rozwoju. – Potrzebne są osoby, które chcą coś zrobić w tym temacie, a ja zawsze byłam zaangażowana w sprawy społeczne. Wiem, że mogę pomóc, w pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz, bo wiem w które drzwi pukać – komentuje swoje zatrudnienie Anna Bialik.

Czym będzie się konkretnie zajmować jeszcze dokładnie nie wiadomo. – Dziś jestem pierwszy dzień w pracy, szczegółowy zakres moich obowiązków i warunki zatrudnienia są dopiero ustalane – mówi pani Anna.

Nie jest tajemnicą, że objęte stanowisko nie zaspokaja zawodowych ambicji A.Bialik. Po tym, jak w konsekwencji lokalnych rozgrywek politycznych w 2015 r., doszło do zmiany Zarządu Powiatu w Jaśle, wiceprzewodnicząca RPJ zmieniła barwy klubowe z PSL, z którego listy startowa w wyborach samorządowych, na PiS. W nowym rozdaniu obiecaną miała dyrektorską posadę. Początkowo miał to być Urząd Wojewódzki – dyrektor wydziału ds. pomocy społecznej. Nie wyszło. Potem poszukująca pracy znana jaślanka miała zostać zastępcą dyrektora ds. marketingu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Utworzenie nowego stanowiska dyrektorskiego negatywnie zaopiniowała większość członków Rady Społecznej Szpitala. Czy to przeważyło? Chyba nie, bo sprawa ma drugie dno – jako wicedyrektor szpitala w Jaśle A.Bialik musiałaby zrezygnować z mandatu radnej, a tym samym z funkcji wiceprzewodniczącej RPJ. W kontekście trwającego od kilku lat, trudnych i budzących wiele kontrowersji planów rozbudowy szpitala w Jaśle, jej głos w Radzie jest „rozgrywającym” potrzebny. Znaleziono więc kompromis, radna powiatowa zostanie zatrudniona w szpitalu, ale nie jako wicedyrektor, tylko na stanowisku specjalisty do spraw rozwoju w jasielskim szpitalu. Na razie na trzymiesięczny okres próbny, a co potem czas pokaże.

Anna Bialik ukończyła studia podyplomowe z organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Do marca 2015 r. była udziałowcem firmy Argus, od 2009 jest właścicielką firmy Doradztwo, Konsulting „Grupa Sukcesu” Jasło.

Ewa Wawro