sobota, 15 czerwca, 2024

Bankowcy dla cyberedukacji: seniorzy nadal celem oszustów! – metoda na wnuczka

0
Bankowcy dla cyberedukacji: seniorzy nadal celem oszustów! – metoda na wnuczka
Udostępnij:

Oszuści bezwzględnie wykorzystują ufność seniorów! Jedną z metod, jakiej używają przestępcy, aby wykorzystać nieostrożność, jest metoda na wnuczka. Popularna metoda przestępców na wyłudzanie pieniędzy od seniorów jest nadal aktualna. O tym jak to wygląda opowiada Daria Widawska.

Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, banków oraz Policji.

Metoda na wnuczka – jak to wygląda? Opowiada Daria Widawska w filmie:

https://www.youtube-nocookie.com/embed/KBYt5tJyEfA?si=g2uYhhe4ug78r678

Wirtualna przestrzeń to szanse, ale też zagrożenia. Na każdym kroku należy zachować rozsądek i wiedzieć, jak się zachowywać w cyberprzestrzeni. Dlatego w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” powstał cykl krótkich filmów, w których popularni artyści i prezenterzy telewizyjni opowiadają, jak w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z dobrodziejstw cyfrowej rzeczywistości. Twarzami tegorocznej edycji są Daria Widawska i Jerzy Kryszak.

Związek Banków Polskich, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa wraz z bankami oraz Policją apelują:

  • Chrońmy naszych seniorów.
  • Przypominajmy, aby w podejrzanej sytuacji natychmiast dzwonili do członków rodziny lub na policję.
  • Seniorze, nie wykonuj ślepo poleceń oszusta.
  • Zweryfikuj opisaną sytuację z rodziną lub policją.