poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dwaj motocykliści i pasażer quada ranni w wypadkach

0
Dwaj motocykliści i pasażer quada ranni w wypadkach
Udostępnij:

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu jasielskiego doszło do kilku groźnych wypadków. W Jaśle doszło do dwóch zdarzeń, w których obrażeń doznali motocykliści. W Łaskach w wyniku przewrócenia się quada, ranne zostały dwie osoby. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Do pierwszego wypadku doszło w sobotę około godz. 11.30. Na ulicy 3 Maja motocyklista zderzył się z osobowym renault. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym renault, 42-letni mieszkaniec gminy Jasło, wyjechał z ulicy Polnej na ulicę 3 Maja, kierując się w stronę centrum miasta. W tym czasie z przeciwnego kierunku lewym pasem nadjechał motocyklista. Doszło do czołowego zderzenia się pojazdów. W wyniku zdarzenia z obrażeniami do szpitala trafił motocyklista oraz pasażerka renault. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejny wypadek wydarzył się w Łaskach około godz. 17. Ze wstępnych ustaleń interweniujących policjantów wynika, że kierująca quadem 56-letnia mieszkanka gminy Jasło, podczas skręcania na żwirową drogę, w wyniku najprawdopodobniej nadmiernej prędkości, straciła panowanie nad pojazdem i doprowadziła do jego przewrócenia. Kierująca oraz 30-letni pasażer z obrażeniami zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. 56-latka była trzeźwa, pasażer z poważnymi obrażeniami pozostał w szpitalu.

Do trzeciego wypadku doszło w niedzielę przed godz. 12 na ulicy Niegłowickiej w Jaśle. Interweniujący policjanci wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem 54-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności i wyjechał na przeciwny pas zderzając się z osobowym peugeotem. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał motocyklista. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci pracujący na miejscu wypadków przeprowadzili oględziny ustalili świadków i wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

pw/podkarpacka.policja.gov.pl