poniedziałek, 6 lutego, 2023

Dyrektor jasielskiej biblioteki odwołana!

0
Dyrektor jasielskiej biblioteki odwołana!
Udostępnij:

Burmistrz Jasła Ryszard Pabian odwołał Małgorzatę Piekarską z funkcji dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej. Powód? Naruszenie przepisów prawa pracy.

Od 10 do 21 marca br. trwała kontrola w bibliotece, którą prowadził koordynator Biura Audytu i Kontroli Urzędu Miasta w Jaśle. Wykazała ona rozbieżności w kwestii obecności w pracy Małgorzaty Piekarskiej w lutym br. Z pisma głównej księgowej wynikało, że dyrektor nie była w pracy sześć dni w godzinach od 7.30 do 15.30. Z kolei Małgorzata Piekarska twierdziła, że była w tych dniach w bibliotece, ale od godziny 15.30 do 18.00. Nieobecność dyrektora w pracy w tych godzinach potwierdzili pracownicy i nagranie z monitoringu. 

– (…) sporządzona przez nią ewidencja czasu pracy za te dni była nierzetelna i nie odzwierciedlała rzeczywistego stanu rzeczy, czyli faktu nieobecności dyrektora w pracy. Zachowanie to było wynikiem świadomego działania dyrektora, który chciał zataić fakt swej nieobecności w pracy – czytamy w uzasadnieniu dotyczącej odwołania M. Piekarskiej.

Małgorzata Piekarska była dyrektorem MBP w Jaśle od 1995 roku. 

red

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj