niedziela, 5 lutego, 2023

LO w Nowym Żmigrodzie stawia na przedsiębiorczość

0
LO w Nowym Żmigrodzie stawia na przedsiębiorczość
Udostępnij:

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie ma nowy pomysł dla absolwent szukających pracy. Zachęca uczniów do otwierania własnej działalności gospodarczej. Jak to zrobić od podstaw nauczyć ich mają prowadzone w szkole zajęcia. 

– Problem polega na tym, że wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest trudne i bardzo kosztowne, więc nie opłaca się otwierać własnej firmy. My chcemy pokazać, że jest inaczej – mówi Barbara Wierdak-Cyboroń, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. – Nauka prowadzenia własnej firmy od podstaw wydaje się być trafionym pomysłem w obliczu bezrobocia w powiecie jasielskim. Według bieżących statystyk obecnie co czwarta osoba w naszym mieście nie ma pracy, w tym 30% osób do 34 roku życia.

Szkoła, jako jedyna w powiecie jasielskim otworzyła kierunek kosmetyczno-menadżerski.

– Uważamy, że najlepszym sposobem na bezrobocie jest szerzenie wiedzy wśród młodzieży odnośnie możliwości rozwoju własnej działalności gospodarczej. Będąc „własnym szefem”, młody człowiek będzie miał pewność, że nie straci źródła dochodu a sukces będzie zależał wyłącznie od jego ciężkiej pracy, pomysłowości oraz umiejętności – podkreśla pani dyrektor.

LO w Nowym Żmigrodzie, tak jak i wiele szkół w Polsce, boryka się z problemem zamykania oddziałów ze względu na niż demograficzny. Próba zachęcenia młodzieży do nauki na kierunkach „z przyszłością” staje się więc coraz bardziej popularna. Czy pomysł okaże się sukcesem tego liceum? Czas pokaże…

Aneta Dzik 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj