poniedziałek, 22 lipca, 2024

Nietrzeźwi kierujący uszkodzili pojazdy na parkingach

0
Nietrzeźwi kierujący uszkodzili pojazdy na parkingach
fot. arch.
Udostępnij:

Odpowiedzialne zachowanie świadków pozwoliło jasielskim policjantom na zatrzymanie nietrzeźwych kierujących, którzy manewrując na parkingach uszkodzili zaparkowane pojazdy. Konsekwencje takiego zachowania poniosą 80-latek oraz 56-letnia mieszkanka Jasła. Oboje stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

W ostatnich dniach do jasielskiej komendy policji wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierujących, którzy nie zachowując należytej ostrożności podczas manewrowania na parkingach, uszkodzili inne zaparkowane samochody. 

Pierwsza sytuacja miała miejsce w minioną sobotę po godz. 22, na jednym z parkingów w Jaśle przy ulicy Baczyńskiego. Do jasielskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie od świadka zdarzenia, z którego wynikało, że starszy mężczyzna, podczas parkowania uszkodził dwa samochody. Istniało także podejrzenie, że kierujący osobowym volkswagenem może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego potwierdzili to zgłoszenie. Podczas wyjaśniania dokładnych okoliczności, okazało się, że 80-latek kierujący volkswagenem był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie promil alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.    

Z kolei wczoraj policjanci z jasielskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia na parkingu przy ul. Lwowskiej w Jaśle. Mundurowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem ujęcia przez świadków nietrzeźwej kierującej, która uszkodziła 3 zaparkowane samochody. Na miejscu zdarzenia policjanci sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanej kobiety. 56-latka, kierująca osobowym daewoo, miała w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. 

Policjanci na miejscu zdarzeń wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną. Po zakończeniu postępowań przygotowawczych, sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o wysokości kar i środkach karnych wobec nietrzeźwych kierujących. 

W obu przypadkach właściwe i odpowiedzialne zachowanie świadków pozwoliło na szybkie ujęcie i wyciągnięcie konsekwencji wobec nietrzeźwych kierujących.

Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Jasło