sobota, 10 czerwca, 2023

Nowe drzewa i krzewy na terenie miasta

0
Nowe drzewa i krzewy na terenie miasta
Udostępnij:

Na terenie naszego miasta posadzono 48 drzew i 44 krzewy. Najwięcej nasadzeń (34 drzewa i 9 krzewów) jest w parku miejskim. W większości są to gatunki rzadko spotykane w ogrodach i parkach.

Nowe krzewy pojawiły się również w donicach na płycie rynku. Poza tym drzewka zasadzone zostały jeszcze w okolicach nowego budynku MOPS (Szkolna), ul. Bohaterów Monte Cassino, na Ogródku Jordanowskim, na placu zabaw przy ul. Bieckiej oraz w podwórku, na rogu ulic Kościuszki i Sokoła.

W parku miejskim gatunki dobrano tak, by stanowiły ozdobę, zachwycały kształtem i kolorem liści, ciekawym pokrojem i pięknymi kwiatami. Wśród tegorocznych nasadzeń znalazły się trzy gatunki magnolii, graby kolumnowe i strzeliste, olsza strzępolistna, ambrowce, lipy o srebrno omszonych liściach, leszczyny o spiralnym wzroście, dwa gatunki buków, świerk kłujący. Istniejącą do tej pory kolekcję krzewów wzbogacą klony palmowe i różanecznik.

Nowe nasadzenia zaplanowane zostały w związku ze stałym nadzorem i kontrolą drzewostanu parku miejskiego. W ten sposób nowe drzewa sukcesywnie zastępują te wycinane, zagrażające bezpieczeństwu (według wykonanej trzy lata temu ekspertyzy dendrologicznej konieczne było usunięcie kilkudziesięciu drzew w parku). Działania te dały efekt w postaci braku powaleń drzew podczas silnych nawałnic nawiedzających ostatnio nasz kraj.

Urząd Miasta w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj