piątek, 24 maja, 2024

Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na basenie

0
Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na basenie
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej komendy, wraz ze strażakami PSP w Jaśle, realizując założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie jasielskiej pływalni. Mundurowi promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Udzielali także instruktażu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczestników zajęć otrzymał ulotki informacyjno-edukacyjne oraz kolorowanki.

W miniony piątek, policjanci z jasielskiej komendy oraz strażacy PSP odwiedzili młodzież i dzieci, które na terenie jasielskiej pływalni uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, w ramach lokalnego programu Trener Osiedlowy. Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, zarówno tych w obszarze ruchu drogowego, jak i tych podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci realizujący zagadnienia profilaktyczne zaprosili do udziału w tym przedsięwzięciu strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, którzy uatrakcyjnili spotkanie z młodzieżą pokazem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi słuchacze bardzo aktywnie i ochoczo korzystali z możliwości praktycznego przećwiczenia podstawowych technik udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. 

Podczas wizyty na basenie, mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, uświadamiali dzieci i młodzież na temat zagrożeń i niebezpieczeństw, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci apelowali w szczególności o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zachowanie rozsądku podczas spędzania czasu nad wodą.  W trakcie spotkania funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zmiany w przepisach ruchu drogowego w zakresie prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych.  

Każdy z uczestników spotkania otrzymał także ulotki informacyjno-edukacyjne oraz kolorowanki ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach programu „Mistrzowie w drodze”.

KPP Jasło