sobota, 13 lipca, 2024

Policjanci zabezpieczyli marihuanę

0
Policjanci zabezpieczyli marihuanę
Udostępnij:

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał niedozwolone środki narkotyczne. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę. Podejrzany wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W miniony piątek, policjanci jasielskiego wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zebrali informacje o mężczyźnie podejrzewanym o posiadanie marihuany. Z ustaleń wynikało, że 27-letni mieszkaniec Jasła niedozwolone środki odurzające ukrywa w miejscu zamieszkania.

Policyjne ustalenia potwierdziły się. W trakcie przeszukania domu podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli plastikowe pojemniki z zawartością suszu roślinnego o wadze blisko 90 gramów. Po użyciu testera potwierdzili, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii – kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KPP w Jaśle