wtorek, 25 czerwca, 2024

Policjanci zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

0
Policjanci zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Udostępnij:

Policjanci spotkali się z przedstawicielami lokalnej społeczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu. W spotkaniu udział wzięli między innymi Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, Wójt Gminy Tarnowiec, radni, sołtysi oraz przedstawiciele placówek oświatowych. Tematem spotkania była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda oraz program Dzielnicowy Bliżej Nas.

W poniedziałek o godz. 17, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zapewnienia mieszkańcom szeroko rozumianego bezpieczeństwa, przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi. Celem tej inicjatywy było także zdiagnozowanie aktualnych zagrożeń i oczekiwań społecznych w stosunku do Policji oraz zaplanowanie działań zapobiegawczych dotyczących problemów najbardziej dotkliwych dla mieszkańców tej gminy.

Podczas spotkania policjanci omówili zagadnienia związane z realizacją programów profilaktycznych oraz zwrócili uwagę na możliwość aktywnego udziału mieszkańców w procesie zarządzania bezpieczeństwem na terenie swoich miejscowości poprzez chociażby korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze objaśnili szczegółowo, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia oraz jak wyglądają działania Policji i reakcja na zgłaszane zagrożenia. Jednym z ważniejszych punktów spotkania było wystąpienie Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Jaśle, który podkreślił jak ważną rolę pełni dzielnicowy w środowisku lokalnym oraz jakie są jego zadania. Wskazał także nowe kierunki działań Policji określone w programie pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Nie zabrakło też informacji na temat mobilnej aplikacji ułatwiającej kontakt z dzielnicowym pn. „Moja Komenda”. Uczestnicy spotkania mieli także okazję poznać swojego dzielnicowego.

Policjanci na zakończenie rozdali materiały promocyjne i informacyjne, w tym także opracowaną przez KPP Jasło ulotkę informacyjną zawierającą rady i przestrogi dla osób starszych narażonych na niebezpieczeństwa ze strony oszustów.

KPP w Jaśle