poniedziałek, 6 lutego, 2023

Radni powiatowi popierają rozbudowę drogi krajowej nr 73

0
Radni powiatowi popierają rozbudowę drogi krajowej nr 73
Udostępnij:

Na dzisiejszej (30 listopada) sesji Rady Powiatu w Jaśle, Radni przyjęli stanowisko dotyczące „Rozbudowy drogi krajowej nr 73 wraz z budową obwodnic miasta Pilzna oraz Brzostku, Kołaczyc i Jasła”.

Treść stanowiska Rady Powiatu w Jaśle przyjętego podczas sesji:

Rada Powiatu w Jaśle, w związku z wykonywaniem na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie przez Multiconsult Polska Sp. z o.o. z Warszawy „Studium Korytarzowego” oraz „Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego” dla inwestycji  „Rozbudowa drogi krajowej nr 73 wraz z budową obwodnic miasta Pilzna oraz Brzostku, Kołaczyc i Jasła”, wnioskuje o wybór do dalszych prac studialnych i projektowych przebiegu „zachodniego” połączenia drogi krajowej nr 73 z drogą krajową nr 28, tzn. od ulicy Krakowskiej w Jaśle do miejscowości Trzcinica w gminie Jasło, z preferowaną trasą według wariantu oznaczonego „W2” w „Studium Korytarzowym”.  

Przy czym, po wykonaniu łącznika z tzw. „drogą południową” o roboczej nazwie „KG 2”, ruch w kierunku Krosna zostanie przejęty przez tę drogę, natomiast obwodnica „zachodnia” przejęłaby ruch w kierunku Nowego Żmigrodu i Gorlic.

Wariant „W2” cechuje brak ingerencji w zabudowę i mniejsza ingerencja w środowisko.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj