wtorek, 18 czerwca, 2024

Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?

0
Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?
Udostępnij:

Kredyty gotówkowe to produkty bankowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Oferowane właściwie przez wszystkie banki, różnią się jednak wieloma istotnymi detalami. Są to szczegóły, które decydują o opłacalności i całkowitych kosztach zobowiązania. Przed złożeniem wniosku warto więc skorzystać z rankingów kredytów – sprawdź, dlaczego to ważne.

Jak pokazują statystyki, nawet co 10 Polak może mieć trudność z terminową spłatą zaciągniętego w banku zobowiązania. Chociaż w wielu przypadkach spowodowane jest to nagłym pogorszeniem się sytuacji materialnej, niekiedy wina leży w pochopnie podjętej decyzji. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, w efekcie czego kredytobiorca nierzadko wybiera przypadkową ofertę – bez analizowania kosztów. Takich sytuacji na szczęście można uniknąć – wystarczy sprawdzić ranking kredytów gotówkowych na Ekredyt24.com.pl.

Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?

Ranking kredytów gotówkowych jest publikowany w serwisach porównywarkowych. Tego rodzaju zestawienie obejmuje aktualne oferty banków, analizując je pod kątem wielu parametrów. Zatem możesz porównać oferty takich banków jak: PKO BP, ING BANK ŚLĄSKI czy Alior Bank – najbardziej popularnych i często wybieranych przez Polaków instytucji finansowych.

Oferty banków analizowane są na podstawie ogólnych kryteriów, tj. tej samej kwoty i tego samego okresu kredytowania. Dzięki temu jasno i wyraźnie widać, gdzie można zaciągnąć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach – z niską ratą i niskim RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania).

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Z rankingu zamieszczonego w serwisie Ekredyt24.com.pl wynika, że najniższą ratę proponuje Santander Consumer Bank (rata 247,87 zł, RRSO 9,16%). Dobre oferty czekają na kredytobiorcę także w takich bankach jak:

City Handlowy – rata 248,84 zł i RRSO 9,38%

Bank BPS – rata 256,22 zł i RRSO 11,06%

T-mobile Usługi Bankowe – rata 259,94 zł i RRSO 11,91%.

Ranking kredytów gotówkowych – poznaj korzyści

Nie musisz korzystać z rankingów kredytów gotówkowych – równie dobrze możesz samodzielnie przeanalizować oferty wszystkich banków.

Warto jednak zapoznać się z aktualnym zestawieniem kredytów gotówkowych po to, aby:

zaoszczędzić mnóstwo czasu – analiza ofert 23 banków zajmuje dosłownie kilka minut

zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych – różnica między najdroższym a najtańszym kredytem może wynieść nawet kilka tysięcy (!) złotych.

Przykład 2. Zaciągając kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku na kwotę 10 000 zł z okresem spłaty 48 dni, całkowita kwota do spłaty wyniesie 1897,76 zł. Decydując się na kredyt w Plus Banku (taka sama kwota kredytu i okres kredytowania), w sumie oddasz 3710,24 zł. Różnica wynosi ponad 1800 zł!

Warto więc poświęcić zaledwie kilka minut na zapoznanie się z rankingiem kredytów – oszczędności z tego tytułu mogą być znaczące.

Artykuł sponsorowany