Redakcja portalu Twoje Jasło nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w dziale "Z prawa i z lewa". Poszczególne wypowiedzi są prywatnymi opiniami osób podpisanych pod tekstami.

Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?

89

Kredyty gotówkowe to produkty bankowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród Polaków. Oferowane właściwie przez wszystkie banki, różnią się jednak wieloma istotnymi detalami. Są to szczegóły, które decydują o opłacalności i całkowitych kosztach zobowiązania. Przed złożeniem wniosku warto więc skorzystać z rankingów kredytów – sprawdź, dlaczego to ważne.

Jak pokazują statystyki, nawet co 10 Polak może mieć trudność z terminową spłatą zaciągniętego w banku zobowiązania. Chociaż w wielu przypadkach spowodowane jest to nagłym pogorszeniem się sytuacji materialnej, niekiedy wina leży w pochopnie podjętej decyzji. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, w efekcie czego kredytobiorca nierzadko wybiera przypadkową ofertę – bez analizowania kosztów. Takich sytuacji na szczęście można uniknąć – wystarczy sprawdzić ranking kredytów gotówkowych na Ekredyt24.com.pl.

Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?

Ranking kredytów gotówkowych jest publikowany w serwisach porównywarkowych. Tego rodzaju zestawienie obejmuje aktualne oferty banków, analizując je pod kątem wielu parametrów. Zatem możesz porównać oferty takich banków jak: PKO BP, ING BANK ŚLĄSKI czy Alior Bank – najbardziej popularnych i często wybieranych przez Polaków instytucji finansowych.

Oferty banków analizowane są na podstawie ogólnych kryteriów, tj. tej samej kwoty i tego samego okresu kredytowania. Dzięki temu jasno i wyraźnie widać, gdzie można zaciągnąć kredyt gotówkowy na najlepszych warunkach – z niską ratą i niskim RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania).

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł na okres 48 miesięcy. Z rankingu zamieszczonego w serwisie Ekredyt24.com.pl wynika, że najniższą ratę proponuje Santander Consumer Bank (rata 247,87 zł, RRSO 9,16%). Dobre oferty czekają na kredytobiorcę także w takich bankach jak:

City Handlowy – rata 248,84 zł i RRSO 9,38%

Bank BPS – rata 256,22 zł i RRSO 11,06%

T-mobile Usługi Bankowe – rata 259,94 zł i RRSO 11,91%.

Ranking kredytów gotówkowych – poznaj korzyści

Nie musisz korzystać z rankingów kredytów gotówkowych – równie dobrze możesz samodzielnie przeanalizować oferty wszystkich banków.

Warto jednak zapoznać się z aktualnym zestawieniem kredytów gotówkowych po to, aby:

zaoszczędzić mnóstwo czasu – analiza ofert 23 banków zajmuje dosłownie kilka minut

zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych – różnica między najdroższym a najtańszym kredytem może wynieść nawet kilka tysięcy (!) złotych.

Przykład 2. Zaciągając kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku na kwotę 10 000 zł z okresem spłaty 48 dni, całkowita kwota do spłaty wyniesie 1897,76 zł. Decydując się na kredyt w Plus Banku (taka sama kwota kredytu i okres kredytowania), w sumie oddasz 3710,24 zł. Różnica wynosi ponad 1800 zł!

Warto więc poświęcić zaledwie kilka minut na zapoznanie się z rankingiem kredytów – oszczędności z tego tytułu mogą być znaczące.

Artykuł sponsorowany


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj