sobota, 18 maja, 2024

Za parkowanie w Jaśle zapłacimy telefonem komórkowym

0
Za parkowanie w Jaśle zapłacimy telefonem komórkowym
Udostępnij:

Miasto Jasło dołączyło do grona miast, w których za parkowanie w płatnych strefach można płacić przy pomocy telefonu komórkowego. W mieście uruchomione zostały systemy dwóch operatorów: Pango i mPay, dzięki którym postój opłacimy za pomocą aplikacji mobilnej lub kodu USSD.
System Pango

System jest bardzo intuicyjny – aby z niego skorzystać, wystarczy się zarejestrować i aktywować konto. Aby uiścić opłatę za parkowanie, nie trzeba mieć ze sobą żadnych pieniędzy. Wystarczy wcześniej zasilić konto systemowe, z którego później będą pobierane opłaty (zgodnie z cennikiem Strefy Płatnego Parkowania w Jaśle). Dla tych, którzy nie chcą martwić się o doładowywanie konta, Pango oferuje pobieranie środków bezpośrednio z karty płatniczej. Nie trzeba więc wysiadać z samochodu – wystarczy mieć ze sobą telefon komórkowy. Zarejestrować można się za pomocą aplikacji, strony internetowej www.pango.pl , a także telefonicznie – dzwoniąc pod numer 222-700-100. Następnie trzeba już tylko oznakować samochód tak, aby kontroler wiedział, że kierowca parkuje z Pango. W tym celu należy oznakować auto pobierając ze strony operatora specjalny identyfikator. Można też na zwykłej kartce napisać słowo: „PANGO”.

Pango przygotowało specjalną ofertę dla użytkowników jasielskiej strefy płatnego parkowania – do Świąt mieszkańcy Jasła mogą parkować za darmo! Szczegóły promocji dostępne na stronie internetowej Pango pod adresem: http://www.pango.pl//wp-content/uploads/zdjecia/instrukcja/promocja-jaslo.pdf

System mPay

Aby opłacić postój pojazdu w strefie płatnego parkowania wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację mPay, zasilić wirtualną portmonetkę, oznaczyć samochód specjalną naklejką lub choćby odręcznie przygotowaną kartką z informacją, że płacimy mobilnie. Dzięki systemowi mPay nie trzeba z góry określać czasu postoju. Wystarczy, skorzystać z opcji Start/Stop. Po zaparkowaniu pojazdu uruchamiamy naliczanie opłat, a następnie wyłączamy je przed odjechaniem z miejsca postojowego. Dzięki temu ponosimy opłatę wyłącznie za tyle czasu, ile faktycznie trwał postój.

Aplikację mPay można pobrać na stronie http://app.mpay.pl. Użytkownicy starszych urządzeń znajdą na niej również kody USSD oraz instrukcję ich wykorzystywania.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych systemów można uzyskać na stronach internetowych operatorów: www.pango.pl oraz www.mpay.pl

Ponadto informacje na temat mobilnych płatności za parkowanie w strefach płatnego parkowania na terenie miasta Jasła można uzyskać w Wydziale Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle przy ul. Sokoła 8 lub pod numerem telefonu 13 4486380. W wydziale można również pobrać identyfikatory poszczególnych operatorów do oznakowania pojazdów oraz inne materiały informacyjne.

UMJ