czwartek, 18 lipca, 2024

Zmęczenie i zaśnięcie przyczyną zdarzenia drogowego w Krajowicach

0
Zmęczenie i zaśnięcie przyczyną zdarzenia drogowego w Krajowicach
Udostępnij:

Jasielscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice. W wyniku zmęczenia i zaśnięcia, kierujący hondą zjechał z drogi i wjechał w zarośla. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Pamiętajmy, aby nie bagatelizować uczucia senności za kierownicą, gdyż może się to skończyć tragicznie.

Wczoraj po godzinie 4, dyżurny jasielskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Krajowice na krajowej 73.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący hondą, jadąc w kierunku Kołaczyc z powodu zmęczenia, zasnął za kierownicą. Następnie zjechał z drogi, uderzył w barierę drogową i wjechał w zarośla. 19-latek był trzeźwy. Został przetransportowany do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznał, okazały się niegroźne.

Policja apeluje:

Nigdy nie bagatelizujmy uczucia zmęczenia i senności za kierownicą. Kierowcy stosują różne metody, aby nie zasnąć – niestety wiele z nich działa tylko na krótką chwilę, a musimy wiedzieć, że nawet kilkusekundowe zaśnięcie, może być tragiczne w skutkach. Dlatego zawsze pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu.

KPP Jasło