niedziela, 14 sierpnia, 2022

Zmiany na Ogródku Jordanowskim cieszą nie tylko dzieci

0
Zmiany na Ogródku Jordanowskim cieszą nie tylko dzieci
Udostępnij:

Ogródek Jordanowski przeżywa prawdziwe oblężenie. Powodem takiego stanu jest nie tylko piękna pogoda, lecz również zachęcający, nowy wizerunek tego miejsca. Zmieniony wygląd obiektu wszystkim się podoba.

W listopadzie ubiegłego roku zakończył się gruntowny remont Ogródka Jordanowskiego wykonany w ramach projektu „Rewitalizacja otwartych przestrzeni Miasta Jasła”, na który przeznaczono prawie 8 milionów złotych. Europejki Fundusz Rozwoju Regionalnego przeznaczył na dofinansowanie projektu ponad 6 mln zł. Ogródek wraz z siłownią na wolnym powietrzu i skyteparkiem to tylko część inwestycji. W projekcie znalazły się również: cztery osiedlowe place zabaw (os. Gamrat, Kopernika, Mickiewicza, Ulaszowice), tor BMX, park linowy oraz przebudowa parku przy Pałacu Sroczyńskich.

 Ogródek Jordanowski zmienił nie tylko wygląd, ale i ofertę dla dzieci. Place zabaw są dobrze zorganizowane i ładnie zagospodarowane. Uwzględniają kategorie wiekowe dzieci, a nawet możliwość zabaw integracyjnych z osobami niepełnosprawnymi. Statek żaglowiec, bujaki, huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, karuzele i zestawy wspinaczkowo – ruchowe to jedynie część atrakcji. Na terenie ogródka mieszczą się również boiska sportowe, letnia scena kameralna dla potrzeb Młodzieżowego Domu Kultury, ścieżka zdrowia, siłownia na wolnym powietrzu, linarium, a także skatepark. Zmieniono nawierzchnie alejek, zagospodarowano tereny zielone, cały obszar oświetlono i ogrodzono.

– Nie ma porównania, z tym, co było wcześniej – mówi Krystyna Pierzchała. – Gdy przychodziłam tu ze swoimi dziećmi właściwie nie było nic. Teraz jestem tu z trzyletnią wnuczką. Zmiana jest ogromna! – dodaje.

– Wcześniej było tu po prostu brzydko – przyznaje również Maria Ropa. – Wszystko wydawało się zaniedbane. Nie to, co teraz! Teraz przychodzę tu z przyjemnością.

Urząd Miasta, wraz z rozpoczynającym się na Ogródku sezonem rekreacyjnym, apeluje o odpowiednie zachowanie wszystkich użytkowników obiektu.

– Przyjemność przebywania na Ogródku zależy od sprawnych urządzeń, czystości terenu i poczucia bezpieczeństwa – przypomina Bożena Molska, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Jasło. – Przypominamy zatem wszystkim osobom przebywającym na terenie obiektu, że jest on monitorowany i zachowanie niezgodne z regulaminem będzie karane.

Nowe tereny rekreacyjne, to nie tylko miejsce zabaw dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób.

Warto pamiętać, że od 20 kwietnia br. obiekt czynny jest codziennie w godzinach od 7-mej do 22-giej.

Aneta Dzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj