niedziela, 21 kwietnia, 2024

Daniel Dubiel nadal mistrzem powiatu!

0
Daniel Dubiel nadal mistrzem powiatu!
Udostępnij:

Kazimierz Bobula: Poziom zawodów był bardzo wyrównany, o zwycięstwie zdecydowały ostatnie partie.
Zwycięzcy Szachowych Indywidualnych Mistrzostw Powiatu zostali wyłonieni. Daniel Dubiel obronił zdobyty przed rokiem tytuł indywidualnego mistrza powiatu jasielskiego, wyprzedzając Adama Gościńskiego oraz Arkadiusza Garbacika.

– Aktualny mistrz reprezentuje barwy UKS Mat Jasło, a w zakończonych w grudniu 2012 roku rozgrywkach IV ligi szachowej występował na trzeciej szachownicy. Od kilku lat mieszka w naszym powiecie, chociaż pierwsze kroki szachowe stawiał w klubach śląskich: Jedynka Tychy i MCKiS Jaworzno – mówi Kazimierz Bobula, prezes UKS Mat, organizatora mistrzostw.

W turnieju rozegranym w niedzielę (13 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle mogli wystartować mieszkańcy naszego powiatu, nawet jeżeli w rozgrywkach szachowych reprezentują kluby z innego regionu.

O tytuł mistrza walczyło 18 osób. Najmłodszy zawodnik, Michał Majewski ma 10 lat.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Aleksandra Dubiel (UKS Mat), natomiast klasyfikację juniorów do lat 16 wygrał Krzysztof Kawałek (UKS Mat), wyprzedzając Dawida Stopę (Hetman Pilzno) i Michała Majewskiego (Kornuty Gorlice).

– W turnieju nie wystąpili nasi najmocniejsi gracze, dwie pierwsze szachownice: Mateusz Bobula, który w tym czasie brał udział w Akademickich Mistrzostwach Polski i Mateusz Sypień, z powodu niedyspozycji zdrowotnej – podkreśla prezes UKS Mat. – Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej partii, nie było zdecydowanych faworytów.

W grudniu ub.r. klub awansował do III ligi szachowej w Polsce.

– Indywidualne Mistrzostwa Powiatu wpisują się w nasze przygotowania do startu w rozgrywkach ligowych – zaznacza Bobula.

W sobotę zagrało 18 zawodników, dziś drugi etap mistrzostw – kategoria dzieci do lat 13.

Ewa Wawro