sobota, 20 kwietnia, 2024

II miejsce drużyny AP Jasło w Turnieju o Puchar Miasta Jasła!

0
Udostępnij:

Drużyna Akademii Piłkarskiej Jasło rocznika 2002 zajęła II miejsce w Turnieju o Puchar Miasta Jasła.

W pierwszym meczu AP Jasło pokonała Igloopol Dębica po bramce P. Stasiaka. Byli skuteczniejsi i wygrali mecz z trudnym przeciwnikiem. W drugim meczu jaślanie przegrali z gospodarzem turnieju UKS 6 Jasło I 0:1. Mecz z lekką przewagą UKS-u, który stworzył cztery dobre sytuacje bramkowe , choć wykorzystał tylko jedną. AP Jasło mogło wyrównać w ostatnich sekundach meczu, ale trzy strzały oddane przez J. Sokołowskiego w ciągu kilku sekund świetnie obronił bramkarz 6 Jasło. W kolejnym spotkaniu drużyna remisuje po słabej grze 0:0 z Galicją Nowy Sącz. W ostatnim meczu grupowym wygrywa 3:0 z Liwoczem Brzyska. Bramki strzelili P. Stasiak – 2, oraz P. Sypień. W pierwszym półfinale UKS wygrywa po bardzo dobrej grze 4:0 z Drustavem Svidnik.

Drugi półfinał to najlepszy mecz tego turnieju. Sandecja, która wygrała swoją grupę do początku zaatakowała i w 4 minucie K. Betlej uratował drużynę do straty bramki. Później AP Jasło przejmuje przewagę i w 7 min. H. Bracik uderza w słupek bramki rywali. W 9 minucie K. Rzońca po indywidualnej akcji strzela bramkę na wagę awansu. Mecz ten kosztował  wszystkich mnóstwo sił i niestety drużyna opłaciła to kontuzją H. Bracika, który nie mógł wystąpić w meczu finałowym.

Finałowy mecz to słabsza gra obu drużyn. UKS starał się grać długą piłką za obrońców i po jednym z takich zagrań strzelił zwycięską bramkę. Drużyna AP Jasło nie miała już sił, by wyrównać stan tego meczu.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik AP Jasło Jakub Betlej. Skład AP Jasło: Jakub Betlej, Jakub Sokołowski, Hubert Bracik, Piotr Stasiak Karol Rzońca, Patrik Sypień, Michał Madejczyk, Igor Wanat, Hubert Wanat, Grzegorz Wójcik, Gracjan Sułkowski, Trener: Oktawian Flis.