poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Jacek Klisiewicz nowym trenerem Czarnych Jasło

0
Jacek Klisiewicz nowym trenerem Czarnych Jasło
Udostępnij:

Czarni Jasło mają nowego trenera. Został nim Jacek Klisiewicz, który zastępując Tomasza Dziobka, już dzisiaj przeprowadził pierwszy trening z seniorami.

Sytuacja Czarnych Jasło nie jest nikomu obca. Klub już od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi, o których pisaliśmy już wcześniej.

Więcej na: Co będzie z Czarnymi? i Trudna sytuacja w Czarnych.

Ponadto zarząd klubu, podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się w środę 3 lipca br., poinformował zebranych o wycofaniu się z rozgrywek „Dwójki” Czarnych Jasło. Na spotkaniu zadecydowano również, że klub seniorów zagra w kolejnym sezonie piłkarskim w IV lidze. Nastąpią również zmiany w kadrze. Klub już teraz opuścili: Waldemar Złotek, Paweł Remut, Tomasz Cynarski i Dariusz Bernacki.

Wczoraj na oficjalnej stronie JKS Czarnych Jasło podano informację, że nowym trenerem jasielskiego klubu sportowego został Jacek Klisiewicz. Do tego czasu nikt nie chciał zdradzić kto nim będzie, poinformowano jedynie, że nie będzie to nikt z Jasła.

Obecny trener Czarnych ma spore doświadczenie. Prowadził już kluby: Wisłoka Dębica, Rzemieślnik Pilzno, LKS Żyraków, Stal Mielec, czy Lechia Sędziszów. Z zespołem seniorów Igloopol Dębica wywalczył awans do IV ligii podkarpackiej. Jesienią pracował również w Rzemieślniku Pilźnie, zastępując Ryszarda Federkiewicza. W 2012 roku, gdy piłkarze Rzemieślnika spadli na ostatnie miejsce w tabeli, zdobywając w pięciu meczach zaledwie jeden punkt, Klisiewicz uprzedzając zarząd klubu złożył rezygnację. Po rocznej przerwie postanowił wrócić do pełnienia funkcji trenera. Tym razem w Czarnych Jasło.

– Skąd wziął się pomysł na to, by objąć stanowisko trenera w jasielskim klubie sportowym Czarni Jasło?

Środowisko piłkarskie jest wbrew pozorom małe. Byłem w ciągłym kontakcie z członkami zarządu klubu, więc wiedziałem jaka jest obecna sytuacja. Drużyn IV ligowych takich jak Czarni Jasło jest mało. Klub od dobrych lat funkcjonuje w środowisku piłkarskim właściwie cały czas na poziomie IV Ligii. Mam więc nadzieję, że zaistniałe problemy są tylko chwilowe. Stąd też taka decyzja o objęciu funkcji trenera tego klubu.

– Biorąc pod uwagę obecną sytuację finansową Czarnych Jasło, nie bał się Pan objąć tak ważnego stanowiska?

Powiem w ten sposób. Gdy dwa lata temu obejmowałem Igloopol drużyna spadła z IV Ligii do okręgówki i cały czas słyszałem, że sytuacja klubu nie jest najlepsza. Ale mimo tego po ciężkiej pracy jaką wykonaliśmy realizując cele, które sobie postawiliśmy, po roku czasu awansowaliśmy. Oczywiście IV liga ma zupełnie inne wymagania, co nie jest mi obce, ale czasem przychodzi taki moment, w którym chcemy spróbować czegoś innego, w czym moglibyśmy się sprawdzić. W inne drużynie i środowisku.

– Jak Pan zatem ocenia obecną sytuację Czarnych?

Pamiętam jak rok temu graliśmy w maju z Czarnymi na naszym stadionie w Dębicy. Przegraliśmy wtedy z nimi 2:0, co zapewniło im awans do III ligi. Panowała wtedy wielka euforia. Na chwilę obecną ta drużyna przestała istnieć. Zostało tylko kilku zawodników. Jestem tutaj, by stworzyć  z chłopakami silną drużynę. Wiadomo, że cele będą inne. Wiem jedno, ta runda będzie dla nas bardzo trudna z wiadomych względów. Jednak sezon rozgrywkowy składa się z dwóch części. Zobaczymy jak będzie. Problemy mają wszyscy, nie jest tak, że Czarni są odosobnieniem.

– Wspomniał Pan o celach. Jakie więc stawia Pan przed sobą i zawodnikami na dobry początek?

Po kilku sparingach zobaczymy jak sytuacja będzie się przedstawiać. Ciężko mi jest w danej chwili coś powiedzieć. Wiadomo, że żadna drużyna po spadku nie czuje się dobrze. Będziemy walczyć o jak najlepszą pozycję Czarnych, a czas pokaże jakie są nasze szanse.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia!

Weronika Samborska

fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/czarni_nowy_trener{/gallery}

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj