sobota, 20 kwietnia, 2024

Jasielscy tancerze znów na podium!

0
Jasielscy tancerze znów na podium!
Udostępnij:

22 marca br. roku grupy taneczne STREET ELITE, RISING STARS oraz MIDDLE GROUP prowadzona przez Tomasza Berkowicza w Jaśle przywiozły kolejne nagrody.

Podczas VI Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „ZŁOTY GRYF” w Dębicy, w którym wzięło udział 55 zespołów z całego podkarpacia i innych Województw (ponad 700 uczestników).

W najstarszej kategorii wiekowej, nasza grupa „STREET ELITE” Tomasza Berkowicza ponownie wywalczyła Brązowego Gryfa ze swoim nowym układem „Violin Variation”.

To już czwarty Gryf zdobyty w ostatnich latach:

– Złotego Gryfa (2010)
– Srebrnego Gryfa (2012)
– Brązowego Gryfa (2011)

Świetny występ na VI Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „ZŁOTY GRYF” w Dębicy miała także najmłodsza nasza grupa taneczna „Rising Stars” Tomasza Berkowicza, której Jury przyznała Wyróżnienie za ich układ pt.: „Król Lew”. Zaznaczyć należy iż dla większości dzieci z tej grupy był to pierwszy występ taneczny i to od razu na przeglądzie tak dużej rangi, co bardzo dobrze wróży na przyszłe starty.

Jasło reprezentowała także nasza początkująca grupa młodzieżowa „Middle Group” Tomasza Berkowicza z układem „Lady”, której uczestnicy tańczą zaledwie od kilku miesięcy i był to ich pierwszy występ, na którym rywalizowali m.in. z doświadczonymi i starszymi grupami jak Street Elite. Stanęli jednak na wysokości zadania i jak na pierwszy występ zaprezentowali już wysoki poziom jak na nową grupę – pierwsze stresy i doświadczenia sceniczne już za nimi 🙂

Nagrodę Indywidualną Jury Przyznało Julii Szczepanik (grupa Middle Group) za wyraz i osobowość sceniczną. Nagroda ta najczęściej trafia właśnie co roku do rąk naszych jasielskich uczestników.

Skład Grup prezentuje się następująco:

grupa „STREET ELITE”:

Justyna Banach, Paulina Dacyl, Aleksandra Stęgowska, Dagmara Wysocka, Dawid Sanocki, Klaudia Pakuła, Daniel Grodzicki, Aleksandra Sterkowicz

grupa „RISING STARS”:

Małgosia Dunajska, Emilka Mikoś, Zosia Dołba, Weronika Mazur, Alina Sobolewska, Julia Sobolewska, Oliwia Górniak, Julia Kwilosz, Faustyna Polar, Wiktoria Łącka, Natalia Wróbel, Kamila Grzywacz.

grupa „MIDDLE GROUP”:

Julia Szczepanik, Julia Szczepanek, Kinga Rzekędź, Ola Kotulak, Laura Zbylut, Kasia Mastej, Paulina Potrawska, Ola Grodzicka, Gabrysia Jarosz, Wiktoria Owsiak

Reasumując:

III miejsce grupa „STREET ELITE” Tomasza Berkowicza

Wyróżnienie grupa „RISING STARS” Tomasza Berkowicza

Nagroda Indywidualna – Julia Szczepanik

Nadmienić także pragniemy, że 2 marca grupa STREET ELITE reprezentowała Polskę, miasto Jasło oraz Studio Tańca „AT DANCE” na Międzynarodowym Festiwalu tańca III CONNECTOR DANCE FEST, który odbył się w Veszprem na Węgrzech. W tym festiwalu wzięło udział 1500 uczestników i zaprezentowali 300 choreografii. Rywalizowali tam m.in. z mistrzami świata i czołowymi grupami z różnych krajów.

Wywalczyli tam:

– srebrny medal – solo – junior – Dawid Sanocki
– brązowy medal – solo – adult – Paulina Dacyl
– 5 miejsce – solo – junior – bukowiec Justyna
– 8,9, 11 miejsce – grupa STREET ELITE swoimi trzema choreografiami
– nagroda za Najbardziej Kreatywną Choreografie Festiwalu dla Tomasza Berkowicza.

Gratulacje wszystkim grupom i powodzenia w następnych konfrontacjach tanecznych.

Studio Tańca AT Dance

{gallery}galerie/tancerze_berkowicz{/gallery}