poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości

0
Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości
Udostępnij:

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, obchody Święta Niepodległości w Jaśle będą miały jeszcze jeden wymiar – sportowy. W środę 11 listopada odbędzie się Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości. W zawodach będzie się ścigać kilkadziesiąt załóg z południowo-wschodniej Polski. Jednym z partnerów rajdu jest policja.

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości na stałe wpisał się w powiatowe obchody upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W bieżącym roku, już po raz piętnasty, 11 listopada do Jasła zjadą załogi reprezentujące automobilkluby z terenu południowo-wschodniej Polski. W imprezie wezmą udział również  zawodnicy niezrzeszeni. Uczestnicy rajdu będą rywalizować w sześciu klasach: „K Fiat”, „Gość”, „do 1400 cm3”, „do 1600 cm3”, „do 2000 cm3” i „powyżej 2000 cm3”. Inicjatorem oraz głównym organizatorem zawodów jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Rajd składał się będzie z sześciu prób sportowych zlokalizowanych na terenie Jasła oraz gmin Kołaczyce i Brzyska. Tradycyjnie pierwsza próba sportowa zostanie przeprowadzona na zamkniętym placu manewrowym firmy Trans-Wiert przy ulicy Przemysłowej 11 w Jaśle. Następnie załogi będą rywalizować na odcinku zlokalizowanym wokół ulic przylegających do Placu Bartłomieja w Jaśle. Kolejne próby odbywać się będą na drodze gminnej w Kołaczycach – Aleja Jana Pawła II w Kołaczycach (droga koło Liceum Ogólnokształcącego w kierunku Sowiny) oraz na drodze „Na Sorys” w Błażkowej. Start pierwszej załogi zaplanowano na godz. 10.
 
Na czas trwania rajdu, od godz. 10 do godz. 16.30, na wyżej wymienionych odcinkach dróg wystąpią utrudnienia w ruchu. Do kierowców oraz pieszych apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń służb porządkowych.

KPP w Jaśle