niedziela, 14 sierpnia, 2022

Medale judoczek ASW na Pucharze Polski

0
Medale judoczek ASW na Pucharze Polski
Udostępnij:

Po raz kolejny ekipa UKS ASW–JUDO JASŁO udowodniła, że należy do ścisłej czołówki w naszym kraju. Tym razem drużyna z Jasła wzięła udział w zawodach w Suchym Lesie koło Poznania, gdzie rozegrany został Otwarty Puchar Polski młodziczek i młodzików oraz juniorów i juniorek młodszych jak również międzynarodowy turniej judo dzieci.
Ogromnym sukcesem dla naszego klubu zakończyła się rywalizacja w kategorii młodziczek gdzie 4 osobowa reprezentacja wywalczyła 3 złote medale i 1 piąte miejsce.

Złote medale zdobyły Paulina Górniak, Joanna Nocula oraz Katarzyna Kolbusz. Tuż za podium uplasowała się Klaudia Przewoźnik, który przegrała swoją walkę o brązowy medal.

Wynik ten spowodował, że judoczki klubu ASW Judo Jasło po raz pierwszy w historii wygrały klasyfikację medalową Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w turnieju rywalizowało ponad 800 osób ze 107 klubów.

Po tym sukcesie w drugim dniu rywalizacji do walk o medale przystąpili juniorzy młodsi oraz grupa dzieci. W tych zawodach nasz klub reprezentowali: Joanna Nocula, która znów stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji ze starszymi od siebie rówieśniczkami, w tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Klaudia Przewoźnik. Bardzo wysoką lokatę wywalczył również w grupie wiekowej juniora Dawid Szymkowski, który uległ w walce o brązy medal w swojej kategorii wagowej.

W drugim dniu turnieju rywalizowały również nasze dwie dziewczyny, walczące w kategorii dzieci. Dużą niespodziankę sprawiła trenująca stosunkowo niedługo Natalia Jankowska, która wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 36 kilogramów. Bardziej doświadczona Natalia Nocula wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 32 kilogramów.

Turniej w Suchym Lesie był dla naszych judoków bardzo udany, gdyż po raz kolejny pokazali, że należą do ścisłej czołówki w naszym kraju w swoich grupach wiekowych.

UKS ASW-Judo Jasło

www.judo-jaslo.pl

{gallery}galerie/judo_wyniki_marzec_13{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj