piątek, 29 marca, 2024

Nasi judocy na turnieju w Rumunii

0
Udostępnij:

W dniach 18-20.09.2015 w Aradzie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo,     w którym rywalizowało ponad 400 zawodników z europejskich krajów takich jak Rosja, Ukraina, Słowacja, Serbia, Czechy, Chorwacja, Węgry, Polska i Rumunia.
Po raz kolejny nasi wychowankowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników z innych krajów. Poziom zawodów był bardzo wysoki, a doświadczenie zdobyte podczas walk z reprezentantami innych krajów bezcenne.

Do Rumunii udała się dziewięcioosobowa reprezentacja, której „łupem” padły dwa złote medale, dwa brązowe oraz punktowane dwa piąte miejsca.

Złote medale wywalczyły liderki naszej drużyny Katarzyna Kolbusz w kategorii wagowej do 48 kg oraz Natalia Nocula w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Obie dziewczyny były bezkonkurencyjne w swoich kategoriach nie dając szans swoim rywalkom.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Oliwia Górniak (40 kg) oraz Konrad Zawadzki (38 kg). Tuż za podium na piątych miejscach sklasyfikowane zostały nasze najmłodsze zawodniczki Julia Mika (29 kg) oraz Anna Jurusik (32 kg).

Niestety nie udało się przebrnąć walk eliminacyjnych Katarzynie Dubis (52 kg), Patrykowi Zawadzkiemu (30 kg) oraz Mateuszowi Kluszczykowi (30 kg).

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom sukcesów i przede wszystkim woli walki.

Dziękujemy za godne reprezentowanie naszych klubów i naszego kraju.