piątek, 19 sierpnia, 2022

Nasi judocy zdobywali Amerykę

0
Nasi judocy zdobywali Amerykę
Udostępnij:

W dniach 14-23 lutego reprezentacja UKS ASW – JUDO JASŁO przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie na zaproszenie zaprzyjaźnionych klubów brała udział w zawodach oraz treningach.
– W czasie treningów z zawodnikami z wielu różnych krajów zdobyliśmy ogromne doświadczenie, co na pewno pozytywnie wpłynie na formę naszych wychowanków w rozpoczynającym się sezonie startowym – mówi trener Przemysław Czarnecki. – Zaraz po przylocie udaliśmy się na treningu do trenera reprezentacji USA Roberta Proksy, który oprócz tego, że nauczył nas wiele, to dodatkowo zaopiekował się nami.

Najważniejszym punktem zgrupowania był udział w zawodach sportowych, w których zawodnicy z Jasła pokazali się z jak najlepszej strony, zdobywając czołowe lokaty.

Aleksandra Stanek oraz Cezary Bania mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacji w dwóch kategoriach, w których uplasowali się na czołowych miejscach.

Ola wywalczyła dwa złote medale, natomiast Czarek złoty i srebrny. Kolejne złote medale dla Polski zdobyły Joanna Nocula, Katarzyna Kolbusz, Paulina Górniak oraz trener Przemysław Czarnecki, który rywalizował w grupie Masters. Srebrny medal w grupie masters wywalczył Wiktor Czyżowicz.Na trzecim stopniu podium stanęła Oliwia Brągiel.

– Turniej był dla nas bardzo udany, nasi wychowankowie stoczyli wiele emocjonujących walk, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na ich poziom sportowy – podkreśla Czarnecki.

Po zawodach nasi judocy pojechali do Nowego Jorku, gdzie czekały na nich kolejne wyzwania. Codziennie trenowali w innym klubie, z innymi zawodnikami. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych trenerów posiadających wysokie stopnie mistrzowskie w judo.

– Pobyt w Stanach Zjednoczonych nie byłby możliwy bez pomocy Urzędu Miasta Jasła, firmy Petrosoft oraz wielu innych, które wspierają naszą działalność. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie – dodaje Czarnecki.

UKS ASW – JUDO JASŁO

{gallery}galerie/judo_USA{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj