niedziela, 14 sierpnia, 2022

Piknik na 5 w SOSW!

0
Piknik na 5 w SOSW!
Udostępnij:

Już po raz dziesiąty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle odbyła się dziś niecodzienna impreza, której uczestnikami byli wychowankowie, rodzice, nauczyciele, sponsorzy i przyjaciele ośrodka.

„Piknik na 5!”, to cykliczna impreza organizowana już od 10 lat przez SOSW w Jaśle. To z jednej strony spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży, z drugiej okazja do podziękowania sponsorom i darczyńcom, na których placówka zawsze może liczyć. W dowód uznania odebrali dziś pamiątkowe dyplomy, ale niezwykła atmosfera imprezy, radosne spojrzenia i u śmiechy uczestników pikniku były zapewne dużo cenniejszym podziękowaniem.

Zawsze możemy liczyć na naszych przyjaciół – podkreśla Joanna Wójtowicz, wychowawczyni SOSW w Jaśle, główny organizator corocznych pikników. – Bez naszych stałych sponsorów nie bylibyśmy w stanie zorganizować tej imprezy.

Pani Joanna przyznaje, że początkowo nie było łatwo, ale teraz kiedy impreza wpisała się już na stałe do jasielskiego kalendarza szkolnych wydarzeń, jest o wiele prościej. – Mam wrażenie, że nasi sponsorzy czują się już zobligowali do tego, by nam pomóc. Zdarza się, że jak ich odwiedzam z prośbą o wsparcie, to ze zdziwieniem pytają, czy to już minął kolejny rok – relacjonuje Wójtowicz.

Zawsze możemy liczyć na pomoc przyjaciół naszego ośrodka i nie zdarzyło się nam, by ktoś odmówił współpracy. A my cieszymy się z każdej złotówki przekazanej na rzecz naszych dzieci – podkreśla Barbara Łącka, dyrektor SOSW w Jaśle. – We wszystkim co robimy przyświeca nam jeden cel: dobro naszych wychowanków. Chcemy zapewnić im jak najlepszy dostęp do kultury, do zajęć sportowych, żeby mogli poczuć się potrzebni, ważni i docenieni.

Dzisiejsza impreza była tego wspaniałym przykładem. Dzieci bawiły się wspaniale, ich rodzice i opiekunowie także. Były występy artystyczne, zabawy z zakonem rycerskim, przejażdżki na kucyjach, motocyklowe, pokazy tańca i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy o obejrzenia naszej galerii zdjęć z imprezy

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj