poniedziałek, 4 marca, 2024

Sukcesy judoków Akademii Sportów Walki Jasło na początek nowego sezonu startowego

0
Sukcesy judoków Akademii Sportów Walki Jasło na początek nowego sezonu startowego
Udostępnij:

16 września wychowankowie klubu Akademia Sportów Walki Jasło sekcja judo wzięli udział dwóch turniejach, które zainaugurowały sezon 2017/2018.

Pierwsza grupa za swój pierwszy start wybrała udział w Międzynarodowych zawodach judo w Aradzie (Rumunia). Pod opieką trenerów Przemysława Czarneckiego i Karola Śmietany nasi wychowankowie odnieśli pierwsze sukcesy. Nasza dziewięcioosobowa reprezentacja wywalczyła pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Kluszczyk, który wygrał rywalizację w grupie młodzików. Na drugim miejscu podium uplasował się jego klubowy kolega Patryk Zawadzki z którym Mateusz stoczył walkę o złoty medal.

Do Jasła srebrny medal przywiozła również Joanna Nowosielska rywalizująca w grupie U13, gdzie zaprezentowała się bardzo dobrze o czym świadczy końcowy wynik rywalizacji.

Brązowe medale wywalczyli Anna Jurusik oraz Norbert Woźniak, którzy swoje pojedynki medal wygrali z reprezentantami gospodarzy.

Turniej jak co roku stał na bardzo dobrym wysokim poziomie sportowym a rywalizacja i możliwość konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami z innych krajów była dla naszych młodych adeptów bardzo dobrą lekcją judo.

Podczas gdy jedni rywalizowali w Rumunii to drudzy pod okiem trenerek Wiktorii Sajdak i Agnieszki Szlęzak w dużo większej liczbie wzięli udział w turnieju organizowanym przez nasz klub na hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle gdzie odbył się turniej o Puchar Dyrektora MOSIR.

Zawody skierowane były dla dzieci urodzonych w latach 2005-2010. W tych zawodach do rywalizacji przystąpiła duża liczba naszych najmłodszych zawodników, którzy wszyscy sięgnęli po medale a było ich ponad czterdziestu.

Wyniki indywidualne przyczyniły się do tego, że nasz klub w kolejnym starcie okazał się drużynowo najlepszy wyprzedzając w klasyfikacji medalowej UKJ MILLENIUM RZESZÓW i UKS JASIOŁECZKA ŚWIERZOWA POLSKA.

Udział w obu turniejach odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie oraz Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Judo.

Gratulacje dla naszych wychowanków. Cieszymy się, że inauguracja sezonu wypadła bardzo dobrze.

Akademia Sportów Walki Jasło

{gallery}galerie/17_rok/judo_wrzesien{/gallery}