sobota, 18 maja, 2024

V Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła

0
V Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła
Udostępnij:

8 maja b.r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Organizatorem turnieju był UKS SPIN Jasło, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle oraz Miasto Jasło. Głównym celem rozgrywek było  rozpowszechnienie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wśród zawodników znaleźli się uczniowie następujących szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Jasła: SP NR 2, SP Nr 4, SP NR 7, SP Nr 8, SP Nr 10 oraz gimnazja: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 5.

Zawody przebiegały według Regulaminu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach: szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy, szkoły gimnazjalne – dziewczęta i chłopcy. Rozgrywki były prowadzone systemem do dwóch przegranych gier, co pozwoliło wyłonić kolejność miejsc w rozgrywkach indywidualnych i zespołowych.

Mistrzostwa Rozegrano w 6 kategoriach:

1. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 1 do 3.
2.Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 1 do 3
3.Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 4 do 6.
4.Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 4 do 6.
5.Gimnazja Dziewczęta.
6.Gimnazja Chłopcy.

Klasyfikacja do trzeciego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe – dziewczynki 1-3
1. Leśniak Julia – SP 10
2. Stanek Natalia – SP 10
3. Witalec Karolina – SP 10

Szkoły Podstawowe – chłopcy 1-3
1. Kotulak Wiktor – SP 8
2. Lech Bartosz – SP 4
3. Lech Konrad – SP 4

Szkoły Podstawowe – Dziewczynki 4-6
1. Budziak Martyna – SP 10
2. Szczerba Wiktoria – SP 10
3. Leśniak Martyna – SP 10

Szkoły Podstawowe – chłopcy 4-6
1. Rakoczy Michał – SP 10
2. Toporowicz Wiktor – SP 10
3. Ciureja Szymon – SP 10

Gimnazja – dziewczęta
1. Machowska Katarzyna – Gimnazjum Nr 2
2. Goleń Wiktoria – Gimnazjum Nr 1
3. Wójcik Małgorzata – Gimnazjum Nr 1

Gimnazja – chłopcy
1. Owsianka Michał – Gimnazjum Nr 1
2. Czerzniewski Szymon – Gimnazjum Nr 5
3. Madej Krzysztof  – Gimnazjum Nr 1

W klasyfikacji zespołowej I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle, a w kategorii szkół gimnazjalnych – drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

UKS „SPIN – JASŁO” został założony przez osoby, którym przyświecał cel rozpropagowania dyscypliny jaką jest tenis stołowy w mieście Jaśle. Tenis stołowy jest dyscypliną bardzo widowiskową, a jednocześnie wymagającą do jej uprawiania wielkich umiejętności i doświadczenia. W mieście Jaśle jest wielu entuzjastów tego sportu jednakże uprawiają go zazwyczaj rekreacyjnie lub amatorsko. Nasz Klub wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Uczniowski Klub Sportowy „SPIN – JASŁO” powstał z myślą o młodzieży, która zainteresowana dyscypliną sportu jaką jest tenis stołowy postanowiła doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku. Z najlepszych zawodników w klubie jest wytypowana drużyna, która uczestniczy w ligowych rozgrywkach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju oraz sponsorom: Pani Senator Alicji Zając za ufundowanie pucharów, Panu Bogdanowi Rzońcy za ufundowanie medali oraz miastu Jasłu i Karpackiej Spółkce Gazowniczej Sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Gazowniczy w Jaśle za ufundowanie nagród dla zwycięzców Turnieju. Żywimy nadzieję, że UKS SPIN Jasło poszerzy swoje szeregi o nowych miłośników gry w tenisa stołowego, a Turniej o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie cieszył się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Miasta Jasła.

UKS „SPIN” Jasło

{gallery}galerie/2015_rok/turniej_tenis_spin{/gallery}