sobota, 13 sierpnia, 2022

VII Maraton Karpiowy Wróblowa 2013

0
VII Maraton Karpiowy Wróblowa 2013
Udostępnij:

W dniach od 1 do 5 maja, na zbiorniku Wróblowa Nr 3 koło Jasła odbywać będzie się kolejna edycja zawodów wędkarskich pod nazwą VII Maraton Karpiowy Wróblowa 2013. W zawodach udział wezmą wędkarze z południowej Polski. 
– Zawody rozgrywane są na żywej rybie w systemie drużynowym – wyjaśnia Dariusz Myśliwiec,  z Jasielskiego Klubu Karpiowego Marker Team. – Weźmie w nich udział 19 dwuosobowych zespołów, a dopuszczoną metodą wędkowania jest zestaw włosowy.

W tym roku maratonie wezmą udział zawodnicy z całego terenu południowej Polski.

– Wszyscy biorący udział w turnieju, to pasjonaci wędkarstwa karpiowego, kochający  sportowe zmagania i emocje jakie towarzyszą holom tej pięknej i walecznej ryby – mówi Myśliwiec. – Maratony Organizowane przez nas od siedmiu już lat mara trony stały się bodaj najważniejszym wydarzeniem dla karpiarzy w naszym regionie. Odbywają się w przesympatycznej atmosferze, uczestnicy chętnie wymieniają się doświadczeniami, podpowiadają sobie nowe sposoby   i metody na przechytrzenie naszych cyprinusów, które  stanowią poważne wyzwanie dla każdego kto zapnie któregoś na hak. Dzięki tej wymianie doświadczeń wędkarze którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z karpiowaniem mogą podciągnąć swoje umiejętności, zapoznać się dokładniej z propagowanymi prze nas działaniami na rzecz ochrony przyrody oraz kształtowaniem etyki wędkarskiej, dla doświadczonych jest to pole do zdobycia nowej wiedzy – dodaje.

W wodach łowiska pływa wiele karpiowych okazałości, największy potwierdzony osobnik złowiony późną jesienią 2012 ważył ponad 17 kg. Dzięki staraniom Jasielskiego Klubu Karpiowego Marker Team oraz przychylności Zarządu Koła Nr 1 PZW w Jaśle pasjonaci wędkarstwa mogą cieszyć się posiadaniem  łowisk,a na którym obowiązują rygorystyczne zasady – całkowity zakaz zabierania ryb wszystkich gatunków.

– W zamian za to woda ta odwdzięcza nam się wieloma wspaniałymi odjazdami i wyholowanymi karpiami – podkreśla Myśliwiec. –  Pływa tu również populacja amura, który dopiero dojrzewa do prawdziwych zmagań z wędkarzem, mamy także okazałe szczupaki i sandacze które upodobali sobie spiningiści.  

Jest to pierwszy na Podkarpaciu i bodaj jedyny zbiornik tego typu będący własnością PZW. Członkowie JKKMT czynili starania i walnie przyczynili się do jego powstania. Wydatnej pomocy w utworzeniu tego typu łowiska udzielił poprzedni oraz obecny Zarząd Koła Nr 1. Zbiornik jest sukcesywnie zarybiany. Przed wielką powodzią która nawiedziła nasz region w czerwcu 2010 r, w tym i Wróblową wpuszczono wiele okazów, między innymi cztery piękne karpie które ważące łącznie 100 kg.

– Liczymy, że pozostały one w zbiorniku, jak do tej pory nikomu nie udało się ich złowić, więc każda z zasiadek może zaowocować życiówką powyżej 20 kg. Życzymy zatem takich wyników zawodnikom biorącym udział  w tegorocznych zawodach – mówi pan Dariusz.

Więcej informacji na stronie  http://www.markerteam.eu/

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj