niedziela, 5 lutego, 2023

Tragedia w Mytarce. W rzece utonęła kobieta

0
Tragedia w Mytarce. W rzece utonęła kobieta
Udostępnij:

58 letnia kobieta wpadła do Wisłoki. Mimo brawurowej akcji jednego z policjantów i reanimacji kobiety nie udało się uratować.

Do tragedii doszło wczoraj ok. godz. 14-tej. w Mytarce, koło Nowego Żmigrodu. Zofia K. mieszkanka tej miejscowości wyszła z domu na spacer. Idąc brzegiem rzeki w pewnym momencie pośliznęła się, straciła równowagę i wpadła do wody. Jej wołanie o pomoc usłyszały mieszkające w pobliżu sąsiadki. Wezwały pomoc, same także próbowały ratować kobietę, ale porwał ją nurt rzeki.

Niesione z prądem rzeki ciało, około 1,5 km od miejsca wypadku, w pobliżu kładki W Gorczycach, zauważył funkcjonariusz policji z posterunku w Nowym Żmigrodzie, biorący udział w akcji ratowniczej. Nie czekając na pomoc podjął samodzielną, błyskawiczną akcję. Dobiegł do rzeki i w mundurze skoczysz do wody, nie patrząc na to, że nurt w tym miejscu był wartki, a woda sięgała mu do ramion. Wyciągnąć na brzeg ciało pomogli mu już strażacy. Mino podjętej przez ratowników reanimacji kobiety nie udało się uratować.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj