niedziela, 5 lutego, 2023

Wiosenne Sukcesy Jasielskich Pływaków

0
Wiosenne Sukcesy Jasielskich Pływaków
Udostępnij:

Rozpoczęcie sezonu wiosennego 2013, przyniosło pływakom z KS SPEED Jasło wiele sukcesów na arenie województwa, kraju a także za granicą.
27 kwietnia na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Gorlic w Pływaniu zdobyliśmy 8 miejsc na podium. Aż trzy złote medale wywalczył Alan Ciborowski zmagając się miedzy innymi w stylu motylkowym, nawet z seniorami. Roksana Ciborowska zdobyła 1 złoty oraz 1 srebrny medal, Diana Pięta 1 złoty medal, a Joanna Tutaj i Jakub Madej po 1 brązowym.

30 kwietnia udaliśmy się do Naszych południowych sąsiadów na Słowację, gdzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa w Pływaniu w Stropkowie. Wystartowało ponad 120 zawodników z Preszowa, Bardejowa, Świdnika, Stropkowa oraz z Jasła. Nasz Klub reprezentowali: Alan Ciborowski, Roksana Ciborowska, Szymon Grzyb, Kamil Gucwa, Sebastian Szewczyk, Emilia Śmietana, Emilia Kazanecka, Natalia Sołtys oraz Zuzanna Krzyszczuk. Najwięcej, bo aż cztery razy na podium stawał Alan Ciborowski (1,2,2,2 miejsce) oraz Roksana Ciborowska, zdobywając 4 złote medale.

W rywalizacji sztafet 4x 50 metrów stylem dowolnym, uzyskaliśmy czasy, które zapewniły nam dwukrotnie 4 miejsca.

11 maja reprezentacja klubu startowała na IV Międzywojewódzkich Mistrzostwach Pływackich w Krakowie. Gościło na nich 12 klubów z województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Nasi pływacy wywalczyli 13 medali w tym:

Jakub Madej – 1 srebro, Alan Ciborowski – 4 x złoto, Roksana Ciborowska – 2 x złoto, 2 x brąz

Emilia Śmietana – 1 brąz, Diana Pięta – 2 x złoto, Joanna Tutaj – 1 brąz

Najlepszym osiągnięciem tego sezonu był start na Finałach Województwa Podkarpackiego i awans najlepszego zawodnika Alana Ciborowskiego do Mistrzostw Polski.

Zwyciężył na dystansie 50m stylem motylkowym z wynikiem dającym mu jeden z najlepszych wyników w kraju. Bardzo dobrze zaprezentował się również Szymon Grzyb, któremu do medalu zabrakło tylko 0,4 s. Emilia Śmietana zajęła 11 pozycję ale sam awans do Finałów był dla niej już wyróżnieniem. Świetnie też spisała się cała drużyna, która w sztafecie 6x 25m stylem dowolnym na 69 zespołów zajęła 7 pozycję. Skład reprezentacji: Alan Ciborowski, Szymon Grzyb, Przemysław Musiał, Kamil Gucwa, Sebastian Szewczyk i Eryk Żyrek- na uwagę zasługuje to, iż zawodnicy Ci to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, gdzie również część treningów zawdzięczamy klasie sportowej, którą prowadzi trener i nauczyciel tej Szkoły mgr Damian Ciborowski.

Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w jasielskie pływanie, a przy okazji zapraszamy na Młodzieżowe Międzynarodowe Mistrzostwa Jasła w pływaniu 13 czerwca.

KS SPEED Jasło

{gallery}galerie/ks_speed{/gallery}

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj