poniedziałek, 22 lipca, 2024

Wygrane mecze siatkarek

0
Wygrane mecze siatkarek
Udostępnij:

W niedzielę 18 stycznia, III ligowy zespół UKS „MOSiR” Jasło rozegrał ostatni mecz 1 rundy z zespołem z Racławówki. Pierwszy set rozpoczął się dobrą grą naszych zawodniczek, które wygrywając 7:0 pozwoliły sobie na krótki przestój, co umożliwiło przeciwniczkom na dogonienie wyniku. W końcówce seta nasz zespół skoncentrował się na grze co zaowocowało wygraniem pierwszego seta.


Drugi set to już zdecydowana gra naszego zespołu. Dziewczyny rozbiły zespół z Racławówki wygrywając seta do 10. Trzeci set nasz zespół zagrał podobnie jak drugi, skoncentrowane na grze nie pozwalając przeciwniczkom na dogonienie wyniku. Cały mecz nasze dziewczyny zagrały bardzo dobrze, świetna gra i koncentracja do końca spotkania  dala zwycięstwo za 3 pkt z drużyną SST LUBCZA Racławowka.
Specjalne podziękowania należą się licznie zgromadzonym kibicom za wspaniały doping. Zapraszamy na kolejne nasze mecze, doping kibiców ogromnie pomaga zespołowi i powoduje jego lepszą grę.

UKS „MOSIR” Jasło – SST LUBCZA Racławówka 3:0 (25:20, 25:10, 25:14)

UKS „MOSIR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Joanna Pieścikowska, Marzena Brągiel, Justyna Kosiba, Dorota Jasionowicz, Magdalena Michalska, Aleksandra Gądek (libero), oraz Adriana Skuba, Kinga Książek, Martyna Trojan, Monika Zając

Trener: Adam Pasterz

Sukcesem jasielskich siatkarek zakończyły się ostatnie dwie kolejki ligowe w Podkarpackiej Lidze Młodziczek. W piątek, jaślanki zagrały na turnieju w Leżajsku kolejno z MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, oraz LUKS Lider Kamień. W tych pojedynkach dwukrotnie lepsze okazały się jasielskie siatkarki wygrywając 2:1 oraz 2:0.

MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – UKS „MOSIR” Jasło 1:2 (16:25, 25:23, 8:15)

LUKS Lider Kamień – UKS „MOSIR” Jasło 0:2 (17:25, 10:25)

Już w niedzielę UKS „MOSIR” Jasło udał się na kolejny turniej, tym razem do Stalowej Woli. Pierwsze spotkanie nasze zawodniczki rozegrały z zespołem gospodarzy Vega MOSiR Stalowa Wola. Dobra gra w elemencie zagrywki, podparta skutecznymi atakami wystarczyła na pokonanie gospodarzy w dwóch setach 2:0.
Drugi pojedynek niezwykle ważny, ponieważ jaślanki wyszły na przeciw liderowi tabeli rozgrywek, ekipie UKS Zaleszany. Mocna zagrywka zaskoczyła, zawodniczki lidera tabeli, który w żaden sposób nie mógł sobie poradzić z jej przyjęciem. Odrzucony od siatki zespół Zaleszan ani przez chwilę nie zagroził jasielskiemu zespołowi i po 15 minutach UKS „MOSIR” Jasło wygrywa pierwsza partię 25:9. Drugi set to równa gra punkt za punkt z minimalną przewaga naszych siatkarek. Jednak końcówka partii to koncertowa gra naszych zawodniczek i wygrana (25:21), a tym samym cały mecz 2:0.
Był to ostatni pojedynek w I rundzie grupy finałowej, gdzie jasielskie zawodniczki wygrały wszystkie pojedynki i na półmetku obejmują fotel lidera przed rundą rewanżową.

Vega MOSiR Stalowa Wola – UKS „MOSIR” Jasło 0:2 (11:25, 23:25)

UKS Zaleszany – UKS „MOSIR” Jasło 0:2 (9:25, 21:25)

UKS „MOSiR” Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Weronika Kosiba, Aleksandra Michalec, Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Zuzanna Chrzanowska, Joanna Kurek (libero), Wiktoria Kotulak
Trener: Tomasz Janusz

red

{gallery}galerie/siatkarki_17{/gallery}