czwartek, 18 lipca, 2024

XIII edycja Munduriady w Jaśle

0
XIII edycja Munduriady w Jaśle
Udostępnij:

Po raz trzynasty, okolicznościowe medale i puchary trafiły do rąk uczestników „Munduriady” – corocznej imprezy organizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Zawody niewątpliwie były jedną z atrakcji obchodzonych w weekend „Dni Jasła”. W turnieju rywalizowało siedem drużyn, w których skład weszli uczniowie z klas o profilu mundurowym szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele służb mundurowych z powiatu jasielskiego oraz drużyna 5 Kompanii Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Dębicy.

W sobotę, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, odbyła się XIII edycja „Munduriady”. To impreza organizowana przez jasielski region międzynarodowego stowarzyszenia policyjnego IPA. Główny cel zawodów to przede wszystkim tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego w służbach mundurowych oraz integrowanie funkcjonariuszy ze społecznością lokalną.

W zawodach wzięli udział reprezentanci Komendy Powiatowej Policji, Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, debiutująca w turnieju drużyna 5 Komapanii Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Dębicy oraz uczniowie z klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych im. prof. Teodora Marchlewskiego w Trzcinicy i Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Drużyny w ramach rywalizacji, miały do pokonania kilka konkurencji sprawnościowych m.in. „bieg żółwia” polegający na wyścigu w policyjnym stroju służącym do zabezpieczania imprez masowych oraz trafianiu piłeczkami i obręczami do wyznaczonego celu, a także biegu w alkogoglach symulujących stan nietrzeźwości, po wyznaczonej trasie, gdzie główną przeszkodą były opony samochodowe, trafianiu do celu ze strażackiej hydronetki, jeździe na rowerze skręcającym odwrotnie, cięciu drzewa piłą ręczną oraz przeciąganie liny.

Zawody prowadził i komentował Waldemar Piórek, natomiast komisja sędziowska w składzie Marek Cecuła i Daniel Aleksander, oceniała poszczególne konkurencje, a zawodnicy zdobywali punkty w klasyfikacji zespołowej. Publiczność obserwowała zmagania i żywo dopingowała swoich faworytów.

Po kilku godzinach zmagań, wyłoniono zwycięzców. Walka o czołowe miejsca była bardzo zacięta. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Straży Miejskiej w Jaśle. Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a trzecie uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy. Jasielscy policjanci ulokowali się na piątej pozycji.

Puchary, medale i okolicznościowe dyplomy uczestnikom „Munduriady” wręczyli: Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, Henryk Rak Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, mł.insp. Mirosław Kawa Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, st. bryg. Marek Górniak Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, mjr Mirosław Władyka Dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle, Kazimierz Wiśniowski Komendant Straży Miejskiej w Jaśle oraz Bogusław Łach Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Jasło.

KPP w Jaśle

{gallery}galerie/18_rok/munduriada{/gallery}