piątek, 19 kwietnia, 2024

XXVII Turniej szachowy o Puchar MDK w Jaśle

0
Udostępnij:

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się Turniej Szachowy, w którym udział wzięło 26 zawodników, w tym dwóch ze Słowacji.

Po rozegraniu 7 rund systemem szwajcarskim I miejsce zajął Krzysztof Żarnowski (K. Sz. „Kornuty” Gorlice) 6,0 p. przed Krystianem Ziają („Urania” Krosno) i Słowakiem Teodorem Holtmanem – obaj po 5,5 p.

Miejsca IV – VI po 5,0 p. podzielili Paweł Świder, Paweł Kaszczak – obaj z K. Sz. „Kornuty” Gorlice i Dawid Stopa („Hetman” Pilzno) wraz z Martinem Zuścinem z Bardejova i Patrykiem Mrozowskim („Urania” Krosno) po 4,5 p.

Kategorię dziewcząt (szkoła podstawowa) wygrała Zuzanna Cisowska przed Wiktorią Lianą i Kamilą Lewandowską – wszystkie z K. Sz. „Kornuty” Gorlice.

W kategorii chłopców szkoły podstawowe wygrał Paweł Świder przed Dawidem Stopą i Michałem Majewskim (K. Sz. „Kornuty” Gorlice).

Turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze, poziom był bardzo wysoki. Nagrody, dyplomy i puchar wręczyła Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle wraz ze Zbigniewem Dranką, przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego. Turniej przeprowadził i sędziował Zbigniew Kardyś.