sobota, 4 lutego, 2023

Zakończenie programu „Osiedlowy trener”

0
Zakończenie programu „Osiedlowy trener”
Udostępnij:

Dzisiaj dobiegł końca program Trener Osiedlowy, podczas którego odbywały się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na ośmiu jasielskich osiedlach.

Głównym celem spotkań było zorganizowanie wolnego czasu oraz popularyzowanie sportu, jako doskonałą formę aktywnego spędzania wakacji.

W dniu dzisiejszym zakończył się program „Trener osiedlowy”. Zajęcia odbywały się cztery razy w tygodniu po cztery godziny. W programie uczestniczyło ponad 400 dzieci i młodzieży. Przez całe wakacje zorganizowaliśmy dwie wycieczki: Odrzykoń – Prządki i Krynica oraz zawody wędkarskie na stawach w Ujeździe. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w tym programie – mówił Jerzy Chmiel, koordynator trenerów biorących udział w programie.

Miejscem spotkań były osiedla: Kopernika, Rafineria, Mickiewicza, Śródmieście, Sobniów, Górka Klasztorna, obiekty sportowe na osiedlu Gamrat oraz obiekty sportowe na osiedlu Hankówka.

Dzięki zajęciom w ramach programu „Trener osiedlowy” nie nudziłem się na wakacjach. Chodziliśmy do parku linowego, na basen, były również organizowane ciekawe wycieczki. Jest to świetny pomysł, oby takich więcej – mówił Rafał Kosiba, uczestnik programu.

Na zakończenie odbył się turniej o puchar burmistrza miasta.

Okazuje się, że program „Trener osiedlowy” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku mamy rekordową liczę uczestników. Świetnym urozmaiceniem były zawody wędkarskie w Ujeździe – mówił wiceburmistrz miasta Jasła, Leszek Znamirowski. Myślę, że spotkamy się wszyscy razem za rok i równie szczęśliwie podsumujemy te atrakcyjne zajęcia – dodał.

Trener Osiedlowy jest programem realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Dofinansowanie pochodzi ze środków z opłat za sprzedaż alkoholu (ok. 50 tysięcy złotych).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia.

Weronika Samborska
fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/zakonczenie_trenerosiedlowy{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj