niedziela, 5 lutego, 2023

Wasze galerie – czerwiec

0
Wasze galerie – czerwiec
Udostępnij:

Za każdym razem, gdy czytałem coś o fotografii, myślałem o jakimś ulubionym zdjęciu i doprowadzało mnie to do pasji – Roland Barthes

Kto z nas nie lubi fotografować? Jest to przecież doskonały sposób, by pobudzić swoją wyobraźnię, wyzwolić entuzjazm, a przede wszystkim uwiecznić te chwile, które chcemy, by zawsze pozostały w naszej pamięci. Już za jednym naciśnięciem spustu migawki możemy wykonać nawet kilka ciekawych ujęć, czasem nawet robiąc „coś z niczego”.

Pasjonatów fotografowania nie zabrakło również u nas. Miesiąc czerwiec, to miesiąc kolejnych fajnych zdjęć, za które serdecznie dziękujemy! Cieszymy się, że jest ktoś, kto dzieli z nami pasję do fotografowania. Do naszych galerii trafiły zdjęcia m.in.

rozne-005

luska

pszczola

snb168121

A my w dalszym ciągu zachęcamy wszystkich do wysyłania swoich prac. Co powiecie na tematykę najciekawszych zakątków naszego miasta i okolic? Czekamy z niecierpliwością na wasze propozycje!

A dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografowaniem mam kilka wskazówek. Zapraszamy do lektury!

1. Naucz się dostrzegać.

Znany amerykański fotograf Ruth Bernhard powiedział kiedyś: Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej, ponadto co widzialne, nie możesz zobaczy niczego. W fotografowaniu ważne jest, by dostrzec coś, czego nikt inny nie potrafi zobaczyć. Aparat to tak naprawdę rzecz drugorzędna. To od fotografa zależy co i w jaki sposób zostanie uwiecznione na zdjęciu. To on decyduje o temacie, kompozycji, czasu naświetlenia i wielu innych funkcjach, które mają istotny wpływ na efekt końcowy. Naucz się widzieć, a nie patrzeć. Sukces będzie gwarantowany.

2. Poznaj swój aparat.

Bez tego ani rusz. Dogłębnie zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego aparatu, poznaj jego wszystkie funkcje, zapanuj nad narzędziami, a sam zobaczysz jak zmieni się jakość wykonywanych zdjęć. Jeśli poznasz wszystkie tajniki swojego aparatu, nawet jeśli ich teraz nie używasz, kiedyś mogą okazać się naprawdę pomocne, a Ty będziesz się cieszył wspaniale wykonanym zdjęciem. Poznaj swój aparat i zachwyć zdjęciami!

3. Podchodź pozytywnie i z uczuciem do świata i ludzi, których fotografujesz.

Nie może zabraknąć w tym miejscu słów Don McCullina, fotoreportera wydarzeń wojennych: Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali. Drogi miłośniku fotografii, przede wszystkim nabierz optymizmu i ciesz się swoimi zdjęciami. Jeśli osoba, którą fotografujesz nie zobaczy uśmiechu po drugie stronie, nie będzie czuć się komfortowo w danej sytuacji. Na swojej drodze napotykasz niepowodzenia? Bądź wytrwałym, a z czasem Twoja praca zaowocuje w doskonałe ujęcia.

4. Zrób co najmniej jedno zdjęcie każdego dnia.

Jak mówią: „Praktyka czyni mistrza”. Zatem aparat w dłoń i do dzieła! Możliwości i pomysłów do fotografowania jest wiele, a my z niecierpliwością czekamy na ich efekty!

Prace możecie nadsyłać na adres redakcji: redakcja@twojejaslo.pl. Wszystkie znajdą się na naszej stronie w zakładce „Wasze galerie”.

Weronika Samborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj