wtorek, 16 sierpnia, 2022

Werola oddała mamie połowę nagrody

0
Werola oddała mamie połowę nagrody
Udostępnij:

W naszym konkursie na zdjęcie miesiąca wygrał „Liść” autorstwa Weroli. Nagroda -butelka medalowego wina z Winnicy Golesz w Jaśle i książka Winnice Podkarpacia – czekała w naszej redakcji na odbiór. Dziś zgłosiła się po nią zwyciężczyni.

Zdjęcia przesłane do naszej redakcji są często opatrzone tylko pseudonimem. Tak było i w tym przypadku. Napisaliśmy e-maila do Weroli, autorki zdjęcia miesiąca i zaprosimy ją do naszej redakcji po odbiór nagrody. Dziś nas odwiedziła. To 14-letnia Weronika Wilczak z Jasła.

– Bardzo się ucieszyłam widząc, że to ja wygrałam konkurs miesiąca. Co prawda bardziej podobało mi się zdjęcie oszronionej pokrzywy, ale z liścia też jestem zadowolona – przyznaje Weronika.

Weronika fotografią interesuje się od 2 lat. Korzysta z prostego aparatu cyfrowego.

– Dostała go na pierwszą komunie świętą i jak widać to był trafiony prezent – śmieje się dziewczynka.

Weronika uwielbia podpatrywać naturę i fotografować przyrodę.

– Biega z aparatem po ogrodzie tylko po to, by w kadrze uchwycić kropelki rosy na trawie czy na płatku róży, albo pszczółkę siedzącą na kwiatku – mówi Aneta Wilczak, mama Weroniki.

Pani Aneta jest bardzo dumna ze swojej córki i cieszy się, że dziewczynka ma tak ciekawą pasję.

– Chyba przekazałam jej swoje geny – mówi. – Niestety moje marzenia się nie spełniły, zdawałam do liceum plastycznego, ale się nie dostałam. Wierzę, że Weronice się uda – dodaje mama naszej laureatki.

Weronika jest dopiero w gimnazjum, ale już wie, że swoją przyszłość chce związać ze sztuką. Jest bardzo uzdolniona plastycznie. Fotografia to nie jedyna pasja Weroniki, dziewczynka dużo rysuje, maluje. Brała już udział w kilku konkursach plastycznych i zdobyła w nich nagrody.

Nagrodą w naszym konkursie była książka „Winnice Podkarpacia” i butelka medalowego, likierowego wina z Winnicy Golesz w Jaśle. Weronika niestety dostała od nas tylko książkę, drugą część nagrody „zgarnęła” jej mama.

– Jak się dowiedziałam o wygranej, to od razu zapowiedziałam mamie, że wino będzie jej. I należało się, bo to mama namówiła mnie do wysłania zdjęć do konkursu- mówi Weronika.

Zachęcamy naszych Czytelników do przesyłania zrobionych przez siebie zdjęć. Jeśli jesteście z nich dumni, to pozwólcie jeszcze „pocieszyć oko innym”.

Wystarczy, zrobione przez siebie zdjęcia przesłać na adres redakcja@twojejaslo.pl, podając w temacie wiadomości „Wasza galerie”. Prosimy także o informacje, jak podpisać zdjęcia: tytuł, autor.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj