wtorek, 28 marca, 2023

11 listopada w Skołyszynie

0
11 listopada w Skołyszynie
Udostępnij:

Mieszkańcy gminy Skołyszyn spotkali się 11 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości.

Podczas powitania gości dyrektor GOKiCz w Skołyszynie Marta Gąsiorowska przypomniała słowa Jana Pawła II, że „wolność nie jest darem lecz zadaniem”, dlatego też nie powinniśmy ustawać w wysiłkach na rzecz umacniania naszej „małej Ojczyzny” – wspólnoty gminnej. – Rzetelna praca dla wspólnego dobra, to współczesny wymiar patriotyzmu. Dbałość o naszą wolność, o kulturę, o tradycję, wartości duchowe, patriotyczne i religijne jest naszym obowiązkiem, i jesteśmy to winni ludziom, którzy za tę wolność oddali swoje życie – przypomniała.

Obchody rozpoczęły się występem chóru MISJONIS, który pod kierownictwem Lucyny Antas wykonał hymn „Gaude Mater Polonia”. Następnie na scenie zaprezentowali się tancerze, aktorzy i wokalistki. Młodzież i dzieci przygotowane przez Agnieszkę Starzec i Urszulę Czerwińską przedstawiły program „KRAJOBRAZY OJCZYZNY”. W dalszej części spotkania zgromadzeni na sali widowiskowej wspólnie z Zespołem Lisowianki śpiewali polskie pieśni i piosenki patriotyczne.

W uroczystościach udział wzięli między innymi: Stanisław Pawluś – zastępca wójta gminy; Bogusław Kręcisz – radny Rady Powiatu Jasielskiego, proboszcz Parafii w Skołyszynie ks. Tadeusz Wawryszko, radni gminy Skołyszyn: Dariusz Łyszczarz (Jabłonica) i Jan Rak (Sławęcin) oraz Hubert Hasiak – dyrektor ZSP w Skołyszynie.

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie składa podziękowania Kołom Gospodyń Wiejskich z gminy Skołyszyn, które włączyły się w organizację uroczystości. Dzięki paniom ze Skołyszyna, Święcan, Siepietnicy, Lisowa i Sławęcina obecni na uroczystości mogli spróbować miejscowych specjałów.

GOKiCz w Skołyszynie

{gallery}galerie/17_rok/skolyszyn_niepodleglosc{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj