czwartek, 18 lipca, 2024

„Czwórka” ma nową salę gimnastyczną

0
„Czwórka” ma nową salę gimnastyczną
Udostępnij:

Po 20 latach starań SP4 w Jaśle ma wreszcie nową sale gimnastyczną. Oficjalne oddanie do użytku odbyło się wczoraj. W najbliższych planach jest budowa boiska.

Wśród zaproszonych na oficjalne otwarcie nowo wybudowanej sali gimnastycznej gości obecni byli m.in. Marzenna Drab, wiceminister edukacji, Alicja Zając, senator RP, posłowie Krystyna Wróblewska i Bogdan Rzońca, władze miasta, radni, gwardian klasztoru O.O. Franciszkanów w Jaśle oraz wykonawcy inwestycji.

 

Starania o budowę nowej sali gimnastycznej dyrekcja szkoły prowadziła od blisko 20 lat.

– Do dyspozycji mieliśmy tylko starą salę gimnastyczną o pow. 160 m kw., bez odpowiedniej wentylacji, zaplecza socjalnego. Ostateczna decyzja o budowie nowej sali podjęta została w maju 2014 r., kiedy to Rada Miejska Jasła zabezpieczyła środki finansowe na ten cel. Realizacje inwestycji rozpoczęto po trzech miesiącach., po wcześniej rozstrzygniętym przetargu. Niestety po drodze mieliśmy problemy z wyłonionym wykonawcą, który nie wywiązał się z zadania. Od kwietnia 2015 r. inwestycje realizowało krośnieńskie przedsiębiorstwo „KK-Bud” i dopiero wtedy inwestycja ruszyła pełną parą – wspominała Anna Kamińska – Grzesiak, dyrektor szkoły od 1991 r.

Całkowity koszt inwestycji to 1 847 988 zł, w tym 600 tys. zł stanowiła dotacja z ministerstwa sportu i turystyki. Nowa sala gimnastyczna o wymiarach 12×24 m, ma zaplecze sanitarne, szatnie, pomieszczenia na sprzęt i dla nauczycieli. Obiekt wyposażony jest w wentylację mechaniczną i nowo wybudowany w ramach zadania węzeł cieplny.

Oficjalne oddanie do użytku nowej sali nastąpiło wczoraj, ale już od miesiąca obiekt był użytkowany przez uczniów. – Zaczęliśmy korzystać z niej wcześnie po to, by ją przetestować. Wszystko działa tak jak powinno, ogrzewanie, nadmuchy, wentylacja, zaplecze socjalne … myślę, że będzie nam dobrze służyła – podkreśla pani dyrektor.

W trakcie wczorajszej uroczystości padło wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem uczniów, dyrekcji rodziców i nauczycieli szkoły.

Bardzo dziękuję za zaproszenie, cieszę się, że mogę brać udział w tej wspaniałej uroczystości – mówiła Marzenna Drab, wiceminister edukacji. W swoim wystąpieniu z szacunkiem i wielką sympatią wspomniała o pochodzącym z Jasła. śp. senatorze Stanisławie Zającu. – Z tego co mi mówiła pani dyrektor, również w tej szkole zostawił cząstkę siebie, był jej wielkim przyjacielem. Takich przyjaciół macie państwo wielu i ja do nich dzisiaj dołączam.

Pani wiceminister na ręce pani dyrektor szkoły przekazała mały prezent dla dzieci: kilka książek do szkolonej biblioteki oraz gry i zabawy integracyjne. Prezenty dla szkoły – piłki i słodycze dla uczniów, przekazali także obecni na uroczystości parlamentarzyści i burmistrz Jasła.

Na budowie sali gimnastycznej nie skończą się jednak sportowe inwestycje w SP 4.

W tej chciwi przygotowujemy projekt termomodernizacji pozostałe części szkoły, planujemy także budowę boiska wielofunkcyjnego, którego szkole bardzo brakuje. Mam nadzieje że w najbliższych latach uda nam się te inwestycje zrealizować – poinformował zebranych burmistrz Ryszard Pabian.

W przygotowanej z okazji oddania do użytki sali części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież szkolna, był też profesjonalny pokaz tańców latynoamerykańskich.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z wydarzenia

Ewa Wawro