piątek, 12 lipca, 2024

Debata ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

0
Debata ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Udostępnij:

Jak nie dać się oszustom i nie paść ich ofiarą ? Na co zwracać uwagę podczas podpisywania umów? Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze, w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych ? O tym opowiadali policjanci oraz zaproszeni goście, w trakcie debaty społecznej poświęconej bezpieczeństwu na terenie powiatu jasielskiego. W spotkaniu zainicjowanym przez Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle wzięli udział przedstawiciele Jasielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Debata zorganizowana przez jasielską Policję odbyła się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle, gdzie swoją siedzibę ma Jasielskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu uczestniczyło blisko osiemdziesięciu słuchaczy. Tematem debaty była problematyka przestępczej działalności oszustów na terenie powiatu jasielskiego oraz propagowanie bezpiecznych zachowań pozwalających efektywnie zapobiegać występowaniu zjawisk przestępczych.

Gospodarzem spotkania był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle młodszy inspektor Andrzej Przebięda, który rozpoczął debatę i przywitał zaproszonych gości po czym wskazał podstawowe cele działalności profilaktycznej Policji oraz ideę organizacji debat społecznych.

Obecni na debacie przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali także prelekcji zaproszonych gości m.in. Aleksandra Borkowskiego Zastępcę Dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle i Piotra Klimka Powiatowego Rzecznika Ochrony Konsumentów oraz wystąpień policjantów z Wydziału Prewencji jasielskiej komendy, którzy przedstawili metody działania i techniki manipulacji stosowane przez sprawców oszustw.

Spotkanie pozwoliło na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań słuchaczy w kwestii ich bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016 – 2019, każdy z uczestników debaty otrzymał ulotki zawierające porady z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz odblaskowe opaski.

KPP w Jaśle