poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Dożynki Powiatowe w Skołyszynie okazją do złożenia podziękowań rolnikom za trud i ciężką codzienną pracę na roli

0
Dożynki Powiatowe w Skołyszynie okazją do złożenia podziękowań rolnikom za trud i ciężką codzienną pracę na roli
Udostępnij:

W niedzielę, 25 sierpnia br., w Skołyszynie odbyły się Dożynki Powiatowe, którym towarzyszyły występy zespołów ludowych w ramach Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym p.w. św. Józefa i św. Piotra i Pawła w Skołyszynie. Następnie, tuż po godzinie 13-tej, delegacje z dziesięciu gmin powiatu jasielskiego przeszły na stadion sportowy, gdzie przebiegała dalsza część uroczystości.

Podczas spotkania starosta jasielski Adam Kmiecik złożył podziękowania wszystkim rolników za ich trud i pracę na roli:

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. To też święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków – mówił Kmiecik. Tradycyjnie w sierpniu podczas obrzędów dożynkowych chcemy Wam rolnikom, mieszkańcom wsi jasielskich, podziękować za trud i ciężką codzienną pracę, za wysiłek włożony w zbiór plonów, którymi obdarzyła nas ziemia i za dbałość, aby się nic nie zmarnowało i dla nas wszystkich wystarczyło. Przez cały rok wszyscy z szacunkiem i uznaniem myślimy o Waszej pracy, a dzisiaj składamy Wam serdeczne podziękowania – dodał.

Po okolicznościowych wystąpieniach na stoły wniesiono chleby dożynkowe, po czym zgodnie z tradycją starosta jasielski Adam Kmiecik, wójt gminy Skołyszyn Zenon Szura oraz starostowie tegorocznych dożynek: Jolanta Dąbrowska i Kazimierz Pięta, podzielili bochenki wśród uczestników niedzielnych dożynek.

W trakcie uroczystości odbyła się również prezentacja wieńców dożynkowych, które są wyrazem wdzięczności za udane zbiory oraz za dar chleba, po czym zespół „Kaśka” z Dębowca przedstawił tradycje związane ze świętem plonów.

Z wielkim szacunkiem dziękuję wszystkim rolnikom, którzy przybyli na dzisiejsze powiatowe dożynki, które odbywają się na terenie gminy Skołyszyn – mówił wójt gminy Skołyszyn Zenon Szura. Dziękuję wszystkim delegacjom z poszczególnych gmin, a także kolegom burmistrzom i wójtom, którzy zechcieli przybyć na tę uroczystość – dodał.

Druga część spotkania odbywała się pod hasłem Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego. Na scenie pojawili się: zespół śpiewaczy Lisowianki, kapela Trzcinicoki, zespół folklorystyczny Kaśka z Gminy Dębowiec, zespół śpiewaczy z gminy Brzyska Liwoczanie, Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich gminy Dębowiec, zespół Foluszoki z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oraz zespół Afera Blues Group. Gwiazdą wieczoru byli „Dziani”.

Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla uczestników pokaz sztucznych ogni oraz zabawę taneczną pod gwiazdami z zespołem 4 Nastroje.

Wyłącznym sponsorem „Lata z Kulturą Powiatu Jasielskiego” była Grupa LOTOS S.A.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj