niedziela, 19 maja, 2024

Działania „Boże Ciało 2018”

0
Działania „Boże Ciało 2018”
Udostępnij:

Dziś, jak co roku, policjanci ruchu drogowego rozpoczynają działania pod nazwą „Boże Ciało 2018”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na drogach Podkarpacia. Akcja potrwa do niedzieli, 3 czerwca.

Policjanci zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już dziś rusza policyjna akcja „Boże ciało 2018”. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach będzie więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze będą dbać, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych. W razie potrzeby ręcznie pokierują ruchem, wyznaczą objazdy i poinformują kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Będą również zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które wsiadają za kierownicę, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.    

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.

Źródło: KWP Rzeszów