niedziela, 21 kwietnia, 2024

Dzień dziecka z Policją i Strażą Ochrony Kolei

0
Dzień dziecka z Policją i Strażą Ochrony Kolei
Udostępnij:

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z jasielskiej komendy uczestniczyli w Dniu Dziecka zorganizowanym przez funkcjonariuszy i pracowników Straży Ochrony Kolei w Jaśle. Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i terenach kolejowych.

Dzisiaj przed południem na terenie dworca PKP w Jaśle, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz pracownicy Sekcji Eksploatacji Zagórz przygotowali dla dzieci wiele atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W ramach ścisłej współpracy pomiędzy służbami, w tą inicjatywę włączyli się również policjanci z jasielskiej komendy.

Dzieci uczestniczące w tym przedsięwzięciu miały okazję przejechać się drezyną oraz zwiedzić wnętrze lokomotywy. Niewątpliwie największą atrakcją była dla nich prezentacja wyposażenia radiowozów SOK i Policji. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska policyjne motocykle oraz włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Obchodzący dzisiaj swoje święto, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego oprócz świetnej zabawy mieli także okazję uzyskać informacje temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz terenach kolejowych. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodycze i odblaskowe gadżety.

d2 d3

KPP w Jaśle