środa, 27 września, 2023

Dzień Kobiet w ZSUiS na bajkowo

0
Dzień Kobiet w ZSUiS  na bajkowo
Udostępnij:

Nie od dziś wiadomo, że „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” i choć według wielu Dzień Kobiet to przeżytek, który powinien odejść do lamusa, to jednak w ZSUiS święto to obchodzone jest z rozmachem. Nie powinno to dziwić nikogo, gdyż znaczną część szkolnej społeczności stanowią właśnie kobiety.

Główna myśl przyświecająca uroczystości, która miała miejsce 7 marca – „Wszystko dla kobiet”, w pełni oddaje charakter tego dnia. Spotkanie to uświetnili przybyli goście: wicestarosta jasielski – Franciszek Miśkowicz, przedstawicielka PWSZ w Krośnie – Barbara Krochmal-Marczak oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołą zakładów pracy.

 

„Wszystko dla kobiet” to również hasło zorganizowanego przez ZSUiS konkursu, którego wyniki zostały przedstawione podczas uroczystości (można też zapoznać się z nimi na stronie internetowej szkoły – www.zs2jaslo.pl). Jego celem było inspirowanie młodzieży do twórczego, nowatorskiego działania, rozbudzanie zainteresowań i pasji, a także rozwijanie umiejętności prezentowania swoich zdolności i osiągnięć. Przygotowane przez gimnazjalistów i uczniów ZSUiS prace konkursowe to propozycje młodzieży na ciekawą fryzurę, strój lub poczęstunek, które mogłyby być wykorzystane podczas różnych okazji typu: komers, osiemnastka, imieniny. Tegoroczne prace prezentowały wysoki, wyrównany poziom, a ich autorzy dali się poznać jako kreatywni, młodzi ludzie.

Ogłoszenie wyników konkursu to ważny, ale przecież nie jedyny punkt uroczystości. Były liryczne wiersze i piosenki, dowcipne scenki, życzenia i kwiaty, a całości dopełnił pokaz strojów, dla których inspiracją stały się bohaterki bajek Disney’a i japońskich kreskówek anime. W przygotowanie kreacji, fryzur i makijażów modelek zaangażowały się uczennice technikum technologii odzieży i technikum usług fryzjerskich.

Swoje umiejętności mieli też okazję zaprezentować uczniowie z klas technikum technologii żywności i cukierniczych, którzy przygotowali na ten dzień smaczne i zdrowe poczęstunki, a także wystawę różnych ozdób cukierniczych. Można też było podziwiać niebanalny sposób zdobienia toru, zainspirowany prezentowaną obok suknią.

Wśród przygotowanych atrakcji były też profesjonalne pokazy barmańskie, fryzjerskie i kosmetyczne. Pracownicy Zajazdu pod Skałą zaprezentowali sposoby sporządzania oryginalnych, bezalkoholowych drinków, zaś przedstawiciele Strefy fryzur i Salonu u Ewki przedstawili swoje propozycje na niebanalne fryzury i manicure.

Zorganizowana w ZSUiS uroczystość była też okazją do uhonorowania zaproszonych gości, przedstawicieli współpracujących ze szkołą zakładów pracy, które corocznie wspierają różnorodne działania i inicjatywy podejmowane przez szkołę. W tym właśnie dniu cała społeczność szkolna miała okazję złożyć im swoje szczególne podziękowania. Prócz wymienionych już firm w tym zacnym gronie znaleźli się też: Hurtownia owoców i warzyw Kamil, Firma Astra, Zakład Mięsny Trio, Hurtownia mięsa Domicela, Trafunek Bis, Restauracja U Schabińskiej, Cukiernia Keks, PSS Społem, Salon Fryzjerski Ego, Confection Sp. z o.o., Studio 04, Kwiaciarnia Orchidea, Nadleśnictwo Kołaczyce.

Przygotowanie tej szkolnej uroczystości było dla uczniów wszystkich prowadzonych w szkole kierunków – od fryzjerskich i odzieżowych, poprzez spożywcze, po różne zawody realizowane w klasach wielozawodowych wspaniałą okazją do wykazania się pomysłowością i kreatywnością oraz pokazania swych różnorodnych umiejętności i talentów.

ZSUiS Jasło

{gallery}galerie/dzień_kobiet_ZSUiS{/gallery}

NAJNOWSZE

POPULARNE