sobota, 13 lipca, 2024

Gratulacje dla Roksany

0
Gratulacje dla Roksany
Udostępnij:

Jaślanka, Roksana Węgiel, uczestniczka zajęć wokalnych w Jasielskim Domu Kultury zwyciężyła w pierwszej edycji programu muzycznego „The Voice Kids”. Gratulacje Roksanie i jej instruktorce śpiewu, Ewie Grzebień złożył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Roksana na zajęcia do JDK-u uczęszcza od czterech lat, jest laureatką wielu konkursów wokalnych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. W 2016 roku otrzymała od Burmistrza Miasta Jasła Nagrodę Miasta Jasła w dziedzinie kultury, miasto wspierało również niektóre wyjazdy konkursowe dziewczynki.

Nasza 13-latka udział w „The Voice Kids”, w którym szkolona przez Edytę Górniak, traktowała jako przygodę. W ostatnim odcinku programu zaśpiewała „Purple Rain” Prince’a, „To Nie Ja” Edyty Górniak i swój pierwszy utwór „Żyj”, który powstał przy współpracy z Juliuszem Kamilem.

Roksana otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych i kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

To już kolejna osoba z Jasła, której zdolności wokalne zostały zauważone. Warto przypomnieć jeszcze kilka innych nazwisk: Michał Szpak, Mateusz Mijal, Ralph Kamiński, Marlena Szpak, Anna Szafraniec, Anna Gorajska czy Aleksandra Tocka z big bandem Jass Brass Consort.

Urząd Miasta w Jaśle