poniedziałek, 4 marca, 2024

ILO na „12 gwiazdek”

0
ILO na „12 gwiazdek”
Udostępnij:

30 września 2016 r. w jasielskim „Leszczyńskim” odbyła się pierwsza „Lekcja na 12 gwiazdek”.

ILO w Jaśle zakwalifikowało się do projektu jako pierwsze. W miniony piątek uczniowie mogli uczestniczyć w „Lekcji na 12 gwiazdek”, przeprowadzonej przez eksperta z dużym doświadczeniem panią Ewę Nowak-Koprowicz oraz animatora młodzieżowego panią Monikę Lewicką–Bułatek. Wykorzystanie wykładu, pracy grupowej, ćwiczeń prezentacji własnego stanowiska, czy konkursów wykreowało lekcję ciekawą, przyjemną i niewątpliwie merytoryczną.

Ponad 600 uczniów z regionu ma okazję wzięcia udziału w lekcjach prowadzonych przez animatorów i ekspertów z zakresu integracji europejskiej. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne Absolwent, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

W akcji edukacyjnej biorą udział szkoły w: Tarnobrzegu, Krośnie, Dębicy, Ropczycach, Sanoku, Jaśle, Kolbuszowej, Nisku, Leżajsku, Lesku, Przeworsku , Boguchwale, Dynowie, Dukli, Brzostku, Nowej Dębie, Sędziszowie Małopolskim, Sokołowie Małopolskim, Ustrzykach Dolnych, Rymanowie.

Celem akcji edukacyjnej jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność, zarówno uczestników zajęć, jak i ich bliskich, tj. rodziców, dziadków czy rodzeństwa.

Zbigniew Głowacki

{gallery}galerie/16_rok/ILO_12{/gallery}