wtorek, 6 czerwca, 2023

Inauguracja jasielskiego roku jubileuszowego

0
Inauguracja jasielskiego roku jubileuszowego
Udostępnij:

Rok 2015 jest – zgodnie z uchwałą radnych – „Rokiem Obchodów Jubileuszu 650-lecia Nadania Praw Miejskich Jasłu” przez króla Kazimierza Wielkiego. Obchody zainauguruje – 26 kwietnia br. – uroczysta msza święta i koncert w sanktuarium św. Antoniego.

Miasto planuje obchody 650-lecia w trzech głównych terminach: 26 kwietnia (w rocznicę nadania praw miejskich), 26 czerwca (przed Dniami Jasła) oraz 26 listopada (podczas uroczystej sesji podsumowującej rok jubileuszowy). Dodatkowo w ciągu całego roku organizowanych będzie wiele mniejszych uroczystości, przypominających o tym niezwykłym jubileuszu.

Pierwszym z jubileuszowych wydarzeń będzie uroczysta msza św., odprawiona 26 kwietnia br. o godz. 16 w kościele ojców Franciszkanów. Bezpośrednio po liturgii, około godz. 17, w murach świątyni odbędzie się koncert, w wykonaniu Zespołu Instrumentów Historycznych „Risonanza” i Aleksandry Szmyd – sopran. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla i Antonio Vivaldiego.

Szczegółowe informacje (w tym harmonogram wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta w Jaśle, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, a także placówki oświatowe), znajdują się na stronie internetowej www.jaslo.pl

W załączniku do poprania znajduje się harmonogram wydarzeń organizowanych w mieście z okazji roku jubileuszowego. Harmonogram ten jest na bieżąco aktualizowany i zamieszczany na naszej stronie internetowej.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj