wtorek, 27 lutego, 2024

IV Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2014

0
IV Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2014
Udostępnij:

W dniu 25.10.2013 r. odbyły się w ZSUiS w Jaśle półfinały IV edycji Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych, których finał odbędzie się w lutym 2014 r. na Targach EXPO SWEET w Warszawie.
Mistrzostwa te organizowane są przez Europejskie Zgrupowanie Interesów Gospodarczych EXPO SWEET EZIG.

W tym roku hasłem przewodnim jest temat „Raz na ludowo – smaki, wzory i tradycja”. Tort został przygotowany z okazji przedstawienia Projektu Językowego „Lokalne tradycje i ich obecność w kulturach europejskich” w ramach programu „Sokrates Comenius”.

W eliminacjach, wzięły udział uczennice naszej szkoły – Agnieszka Hajduk z kl. 3a oraz

Joanna Mastaj z kl. 1Ts, wykonując tort okolicznościowy, w którym wykorzystały elementy kobiecego stroju regionalnego Pogórzan Zachodnich, charakterystycznego dla naszych okolic

Dekoracje tortu wykonano z masy cukrowej. Tradycje naszego regionu są bardzo bogate, więc warto je upowszechniać wśród młodych ludzi, również w ten sposób. Dzięki temu młodzież poznaje kulturę i dziedzictwo swoich przodków, pielęgnuje tradycje i przedstawia ją w nowoczesnej formie.

Uczennice zakwalifikowały się do finału IV edycji w/w Mistrzostw Polski Uczniów Szkół Cukierniczych i 20 lutego 2014 r. w Warszawie będą reprezentować naszą Szkołę, Miasto Jasło oraz Podkarpacie. Gratulacje !!!

Do finału Mistrzostw uczennice będą przygotowywać nauczyciele:

Magdalena Rogowska i Ewa Zawilińska.

ZSUiS Jasło